iPhone 8 z Touch ID z tyłu obudowy? Wycieka rysunek techniczny rzekomo przedstawiający nowego iPhone’a

Tomek Czech   13 kwietnia 2017

Na Weibo pojawił się dzisiaj rysunek techniczny, który rzekomo przedstawia iPhone’a 8 i podobno pochodzi prosto z Foxconnu. Widzimy na nim telefon z minimalnym obramowaniem, obiektywami kamery rozmieszczonymi pionowo i Touch ID umieszczonym z tyłu obudowy, pod logo Apple.

berrolia

Co do przedniego panelu, wiele ostatnich doniesień potwierdza właśnie taki dizajn – brak przycisku Home, minimalne obramowanie, boczne ramki nieznacznie szersze i bardziej widoczne niż w Galaxy S8 m.in. dlatego, że wyświetlacz w iPhonie nie będzie aż tak mocno zakrzywiony na krawędziach.

Jeśli chodzi o Touch ID, Apple ma podobno duże problemy z wbudowaniem go w ekran i jedną z ciągle rozważanych opcji jest umieszczenie czytnika linii papilarnych z tyłu obudowy. Firma z Cupertino z pewnością stworzyła taki prototyp – miejmy nadzieję, że powyższy schemat, jeśli w ogóle jest prawdziwy, przedstawia właśnie tylko jeden z prototypów nowego iPhone’a i w ostatecznej wersji, którą zobaczymy jesienią, Touch ID będzie wbudowany w wyświetlacz.

Na rysunku pojawia się oznaczenie EVT, czyli Engineering Validation Test, co oznacza, że projekt jest dopiero we wstępnej fazie powstawania. Potem musi przejść jeszcze dwa kolejne etapy – Design Validation TestProduction Validation Test – żeby móc trafić do masowej produkcji.

Podane na rysunku wymiary nowego telefonu wskazują, że byłby on nieznacznie większy od 4,7-calowego iPhone’a 7: około centymetr dłuższy i pół centymetra szerszy od niego. Zachowałby tę samą grubość – 7,1 mm.

W ostatnim czasie pojawiały się też informacje o innym niż w iPhonie 7 rozmieszczeniu kamer – jedna pod drugą, dokładnie tak, jak pokazuje rysunek. Miałoby to służyć lepszemu wykorzystaniu funkcji AR/VR, np. po włożeniu telefonu do gogli VR.

Ostateczny wygląd iPhone’a 8 (X/Pro/Edition) poznamy jesienią. Prezentacja telefonu najprawdopodobniej odbędzie się we wrześniu, ale w sprzedaży może pojawić się on wiele tygodni później.

Przeczytaj teżApple Pay może być dostępne w Polsce już w najbliższych miesiącach

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Maki i iPady w natarciu, Galaxy S8 – piękny ekran i gigantyczna wpadka.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Weibo, za 9to5Mac

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: