Apple Pay może być dostępne w Polsce już w najbliższych miesiącach

Tomek Czech   13 kwietnia 2017

Choć Apple nie zamierza oficjalnie wprowadzić Apple Pay do Polski w najbliższym czasie, to płatności przez Apple Pay mogą być dostępne nad Wisłą już niedługo dzięki aplikacji Revolut. Czytelnicy Cashless zwrócili uwagę na wywiad, w którym przedstawiciel Revolut – Edward Cooper, zapowiada implementację Apple Pay w najbliższych miesiącach. To dla nas świetna wiadomość, bo aplikacja działa w Polsce (można ją pobrać z App Store).

berrolia

Revolut umożliwia szybkie założenie rachunku, który obsługujemy przez aplikację. Jest on powiązany z wielowalutową, przedpłaconą kartą MasterCard. Można go zasilić inną kartą lub tradycyjnym przelewem

Revolut to jednocześnie aplikacja do zarządzania finansami, umożliwia też bezproblemową wymianę walut oraz wysyłanie pieniędzy (np. SMSem lub przez WhatsApp) i płacenie w sklepie stacjonarnym bądź online.

Z usług Revolut można obecnie korzystać w 42 krajach, w tym w Polsce. Pozostaje mieć nadzieję, że po implementacji Apple Pay do Revolut, możliwość korzystania z mobilnych płatności z Cupertino nie zostanie ograniczona terytorialnie do państw, w których Apple Pay jest dostępne oficjalnie.

W zeszłym roku przez pewien czas mogliśmy używać w Polsce Apple Pay dzięki aplikacji boon, ale dość szybko możliwość ta została zablokowana. Różnica między boon a Revolut jest jednak taka, że ta pierwsza aplikacja nie działała oficjalnie w Polsce (musieliśmy pobierać ją z App Store UK), natomiast druga oferuje swoje usługi także na rynku polskim.

Będziemy Was na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.

W międzyczasie przeczytajcie: Apple Pay w Polsce? Nie tak szybko – wywiad z Jackiem Uryniukiem, ekspertem od płatności mobilnych

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Maki i iPady w natarciu, Galaxy S8 – piękny ekran i gigantyczna wpadka.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Cashless

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: