Apple Pay w Polsce: jak dodać kartę i doładować konto w aplikacji boon

Tomek Czech   19 maja 2016

apple-pay-polska6

Dzięki możliwości płacenia za pomocą Apple Pay w Polsce, użytkownicy iPhonów atakują dzisiaj terminale płatnicze w całym kraju. Jednak co zrobić, gdy wydamy już powitalne 5 funtów (około 28 zł)? Dodanie środków do konta bonn jest dość proste, jednak nie do końca intuicyjne i nie najlepiej opisane przez twórców aplikacji, dlatego wiele osób ma z tym kłopot.

Przed chwilą udało mi się dodać kartę VISA wydaną do konta złotówkowego przez BZWBK i doładować dzięki niej konto bonn. Oto, jak to zrobić.

berrolia

 1. Zmieniamy rodzaj konta bonn ze Start na Basic:

  • wchodzimy do ustawień i wybieramy “Upgrade to boon. BASIC”;
  • wypełniamy formularz z danymi kontaktowymi (nie można zmienić kraju, który domyślnie ustawiony jest jako Wielka Brytania) i potwierdzamy. Aplikacja poinformuje nas o pomyślnej zmianie konta na BASIC.

2. Naciskamy “+” na ekranie początkowym aplikacji i wybieramy opcję “Manual top up”.

apple-pay-polska3

Zostaniemy poproszeni i dodanie karty debetowej/kredytowej.

  • Klikamy w “+” na środku ekranu;
  • uruchomi się kamera i program spróbuje sam zeskanować kartę;
  • jeśli to się nie uda (przez dłuższą chwilę nic się po prostu nie będzie działo), naciskamy “Cancel” i ręcznie wprowadzamy szczegóły karty.
  • jeśli karta ma włączoną usługę 3D Secure (prawdopodobnie tylko takie karty można dodać do aplikacji), to zostaniemy dodatkowo poproszeni o potwierdzenie dodania karty jednorazowym kodem, który prześle nam nasz bank.

3. Po pomyślnym dodaniu karty wybieramy kwotę doładowania (od £1 do £100) i potwierdzamy. Po chwili powinna się wyświetlić informacja o zasileniu konta.

apple-pay-polska2

Czytaj też: Apple Pay działa w Polsce!

Mimo, że aplikacja informuje, że od kwoty doładowania zostanie pobrana prowizja w wysokości 1% kwoty doładowania (minimalnie £1), do tej pory żadna prowizja nie została pobrana.

pay01

Bank nie zaksięgował mi jeszcze tej transakcji, więc nie jestem w stanie stwierdzić, jaki przelicznik funt/złotówka zastosowano.

A tak wyglądała moja pierwsza płatność przy użyciu Apple Watcha:

Zarówno podstawowe konto Start, jak i konto Basic, są darmowe przez pierwszych 12 miesięcy. Potem zostanie naliczona miesięczna opłata w wysokości 0,99 funta.

Serwis podaje, że od każdej transakcji poza granicami Wielkiej Brytanii pobiera opłatę w wysokości 1,25% wartości transakcji, jednak wielu użytkownikom płacącym dzisiaj w Polsce nie została pobrana żadna prowizja. Najbliższe dni przyniosą zapewne wyjaśnienie tej oraz wszystkich innych niewiadomych związanych z korzystaniem z bonn.

Będziemy testować Apple Pay w Polsce i na bieżąco informować Was o wszystkim, czego się dowiemy.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji.

Przeczytaj też:

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: