Uber obniża ceny i startuje w Łodzi i na Górnym Śląsku (kod promocyjny)

Tomek Czech   19 maja 2016

uber-katowice

Uber wjechał dzisiaj do kolejnych miast: samochód z “prywatnym kierowcą” możemy teraz zamówić również w Łodzi i w większości miast aglomeracji górnośląskiej. Firma wprowadziła też dzisiaj nowy, wakacyjny cennik przejazdów. Jeśli przy rejestracji (na stronie lub w aplikacji) podasz kod „m8frgue”, otrzymasz 25 zł do wykorzystania na pierwszą jazdę.

berrolia

Oprócz Łodzi i większości miast konurbacji górnośląskiej (oprócz Katowic, samochody Ubera jeżdżą też m.in. po ulicach Bytomia, Zabrza, Chorzowa, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej czy Piekar Śląskich), z usług Ubera mogą korzystać w Polsce również mieszkańcy Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdyni, Gdańska i Sopotu.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy firma już drugi raz obniża ceny przejazdów (po wcześniejszej podwyżce w listopadzie). Nowy, wakacyjny cennik będzie obowiązywał do końca sierpnia. Ceny wyglądają teraz tak:

uber-cennik-wakacje

Do tej pory opłata początkowa („za trzaśnięcie drzwiami”) wynosiła 5 zł, za każdy kilometr płaciliśmy 1,40 zł, a za każdą minutę kursu 0,30 zł.

Jak działa Uber?

Kurs zamawiamy przez darmową aplikację na iPhone’a:

  • wybieramy miejsce odbioru (jeśli jest to miejsce, w którym obecnie się znajdujemy, aplikacja lokalizuje je poprzez GPS, nie musimy znać adresu);
  • klikamy w przycisk “Rozpocznij kurs tutaj” i czekamy na przyjazd „taksówki”;
  • aplikacja powiadomi nas, gdy samochód znajdzie się blisko;
  • w czasie jazdy aplikacja wyświetla mapę przejazdu;
  • po skończonym kursie opłata zostanie automatycznie pobrana przez aplikację (z podpiętej do naszego konta karty; w przejazdach z Uber nie ma żadnej wymiany gotówkowej, oczywiście poza ewentualnymi napiwkami).

Więcej o zasadach działania Uber przeczytasz tutaj.

Pobierz aplikację Uber z App Store (darmowa).

Jeśli przy rejestracji w Uber (na stronie lub w aplikacji) podasz poniższy kod promocyjny, dostaniesz 25 zł do wykorzystania na pierwszą jazdę (jeśli koszt podróży będzie niższy niż 25 zł, kurs będzie za darmo, przy wyższej cenie pierwszej przejażdżki trzeba tylko dopłacić różnicę).

KOD PROMOCYJNY

m8frgue

Czytaj też:

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić najnowszych informacji ze świata Apple.

Źródło: Uber

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: