Jak dodać więcej niż 5 odcisków palców do Touch ID w iPhonie/iPadzie

Mateusz Majewski   16 maja 2016

touch_id_large

Z niewiadomych powodów iOS nie daje możliwości dodania więcej, niż 5 odcisków palców na potrzeby Touch ID w iPhonie lub w iPadzie. Możemy się tylko domyślać, czy jest to ograniczenie techniczne, czy zwykła blokada narzucona przez Apple. Jest jednak sposób na dodanie większej ilości odcisków, który działa nieprzerwanie od 3 lat na każdym urządzeniu wyposażonym w Touch ID.

berrolia

Zaczynamy od przejścia do sekcji Touch ID i kod w Ustawieniach i rozpoczynamy standardowy proces dodawania nowego odcisku.

Klikamy Dodaj odcisk palca… i – inaczej niż przy zwykłej konfiguracji – dotykamy przycisk Home nie jednym, ale kilkoma palcami kolejno. Czytnik zapamiętywać będzie część linii papilarnych wszystkich tych palców kawałek po kawałku. Pozwoli nam to dodać odciski kilku palców do jednej pozycji.

Podczas całego procesu pojawiać się mogą różnego rodzaju ostrzeżenia o błędach, lecz należy je ignorować, a jeśli system poprosi o ponowne rozpoczęcie konfiguracji – stosować się do jego poleceń i próbować do skutku.

touch-id-iphone_01

Jeżeli jednak nawet po kilku próbach nie udaje się Wam skończyć konfiguracji, warto sprawdzić, czy nie jest to wina któregoś z odcisków (czy nie jest mokry, brudny albo starty) lub zredukować ilość palców dodawanych do jednej pozycji.

Nie wiem jaki jest rekord ilości dodanych odcisków, ale osobiście udało mi się dodać do jednej pozycji maksymalnie 8.

Dzięki tej metodzie możecie nauczyć Touch ID rozpoznawać wszystkie odciski palców obu dłoni.

Warto jednak dodać, że o ile standardowa konfiguracja jednego palca w jednej pozycji zapewnia zeskanowanie go z wielu stron, o tyle skan palców z użyciem tej metody jest dużo mniej dokładny i prowadzić może do problemów przy odblokowywaniu urządzenia w przyszłości. Dlatego polecam moją metodę: najczęściej używane palce dodałem osobno, a inne, używane sporadycznie zeskanowałem razem.

Przeczytaj też: Jak usprawnić działanie Touch ID?

Więcej poradników:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: