Cashless: Apple Pay w Polsce raczej nie w tym roku

Tomek Czech   11 marca 2017

Apple Pay wchodzi do kolejnych krajów – kilka dni temu pojawiło się w Irlandii, niedługo ma być dostępny w Belgii, Niemczech, we Włoszech i na Tajwanie, więc niecierpliwie czekamy, kiedy zadebiutuje też nad Wisłą. Serwis Cashless, zajmujący się nowymi technologiami w finansach, nie ma jednak dla nas dobrych wiadomości – według informacji uzyskanych przez Jacka Uryniuka, redaktora naczelnego portalu, Polski nie ma obecnie na liście wdrożeń Apple Pay w 2017 r.

berrolia

A co z Apple Pay w Polsce? Na razie nic nie wskazuje, aby debiut tego rozwiązania tutaj był bliski. Co prawda raz po raz w różnych serwisach informacyjnych pojawiają się pogłoski, iż wkrótce amerykański system płatności będzie dostępny także dla Polaków. Z tego co wiem jednak, te doniesienia są bezpodstawne, a Polski aktualnie nie ma na liście wdrożeń Apple Pay w tym roku.

Serwis wspomina o Apple Pay w Polsce przy okazji informowania, że jesienią ubiegłego roku w Warszawie spółkę zarejestrowała niemiecka firma Wirecard, operator aplikacji boon, która w kilku krajach jest dodatkową opcją korzystania z Apple Pay, i dzięki której płatności mobile od Apple były nawet przez jakiś czas dostępne w Polsce.

Wydawać by się mogło, że jest to świetna informacja, która daje nadzieje na to, że Apple Pay pojawi się niedługo w naszym kraju. Uryniuk takiej możliwości jednoznacznie nie wyklucza, ale mocno studzi nasze oczekiwania:

Czy to oznacza, że wkrótce aplikacja boon oficjalnie zadebiutuje na polskim rynku? Wykluczyć tego nie można, ale na miejscu użytkowników telefonów z nadgryzionym jabłkiem w logo jeszcze bym się nie cieszył. Wirecard oprócz aplikacji boon prowadzi kilka innych działalności, jak choćby wydawnictwo przedpłaconych kart płatniczych czy dostępny także po polsku Checkout Portal, przez który oferuje rozwiązania płatnicze dla sklepów internetowych. Rejestracja spółki w Warszawie może więc mieć związek z innymi gałęziami biznesu Wirecard.

Używaliście Apple Pay w Polsce? Pamiętajcie o zamknięciu konta boon.

300x300-oslo

Może Cię zainteresować: 

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Cashless, za iMagazine

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: