Używaliście Apple Pay w Polsce? Pamiętajcie o zamknięciu konta boon.

Michał Niezbecki   7 listopada 2016

boon-apple-pay

Prawie pół roku temu na twarzach Polaków czekających na Apple Pay w Polsce pojawił się uśmiech – nieoficjalne wsparcie dla płatności za pomocą iPhone’a lub Apple Watcha dała nam aplikacja boon. Niestety po jakimś czasie używanie aplikacji w Polsce zostało praktycznie zablokowane. Większość z Was pewnie już o całej sprawie zapomniała i czeka już tylko na oficjalne wsparcie dla Apple Pay. Warto jednak pamiętać, że boon. działa w pewnym sensie jak bank i jak w każdym banku konto, z którego nie korzystamy trzeba zamknąć, ponieważ naliczane są koszty.

berrolia

W tym wypadu nie minął rok, więc kosztów jeszcze nie ma, ale po 12 miesiącach zaczną być naliczane – w wysokości 0,99 funta miesięcznie. Warto więc nie narażać się na niepotrzebne wydatki.

Zamknięcie konta wiąże się z wysłaniem dwóch maili na adres, który znajdziemy na stronie boon. Jest także możliwość kontaktu telefonicznego, jednak w tym wypadku rozmowa będzie prowadzona po angielsku.

Według mnie wygodniejszym sposobem jest forma pisemna. Zostaniecie zapytani dlaczego chcecie zamknąć konto. Wystarczy napisać, że ze względu na brak możliwości korzystania z usługi w Polsce. Nie powinno być z tym problemu.

boon-costs

Jeżeli zostały Wam środki na koncie, zostaniecie poproszeni o numer konta, na który mają zostać przesłane. Jeżeli jest to niewielka, “groszowa” kwota, nie warto zawracać sobie głowy międzynarodowymi transferami. Jednak gdy doładowaliśmy konto większa kwotą i nie wykorzystaliśmy jej, to jak najbardziej warto odzyskać swoje pieniądze.

Ja już jestem po wszystkim. Nie miałem najmniejszego problemu.

300x300-oslo

Przeczytaj też: 

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: