Wypróbuj Touch Bar na swoim Macu już teraz

Tomek Czech   7 listopada 2016

touch-bar-sierra

Jedną z największych nowości w MacBooku Pro 2016 jest Touch Bar, czyli dodatkowy wyświetlacz umieszczony nad klawiaturą, który wyświetla inne przyciski dla każdej aplikacji. Dzięki pomysłowości dewelopera Robberta Klarenbeeka, już teraz możemy sprawdzić, jak będzie działał nowy, dotykowy wyświetlacz zastosowany w nowym Pro.

berrolia

Klarenbeek stworzył aplikację TouchBarDemoApp, którą możemy zainstalować na naszym Macu żeby przekonać się, jakie przyciski będą dostępne na Touch Barze w każdej aplikacji (wirtualne przyciski wyświetlą się po naciśnięciu klawisza fn).

TouchBarDemoApp działa tylko na macOS Sierra 10.12.1 build 16B2657. Pobieramy ją z GitHub i umieszczamy w folderze Aplikacje.

mac-bar

Możemy też przetestować dokładne działanie Touch Bara na ekranie dotykowym. Po zainstalowaniu aplikacji np. na iPadzie, na jego ekranie będziemy mogli wyświetlić pasek z wirtualnymi przyciskami i za ich pomocą sterować aplikacjami na podłączonym do iPada Macu (zobacz wideo poniżej).

Niestety zainstalowanie TouchBarDemoApp na iPadzie jest nieco bardziej skomplikowane i wymaga użycia Xcode. Szczegółowe instrukcje znajdziesz tutaj.

300x300-oslo

Przeczytaj też: Przejściówki i innowacja, czyli czego nie rozumieją krzykacze

Więcej o nowym MacBooku Pro:

Źródło: TouchBarDemoApp, za 9to5Mac
Zdjęcie: Robbert Klarenbeek

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: