Konferencja Apple odbędzie się 4 kwietnia?

Tomek Czech   8 marca 2017

Serwis Apple World Today twierdzi, że kolejny event Apple, na którym mają być zaprezentowane m.in. nowe iPady Pro, i którego spodziewaliśmy się w marcu, może odbyć się 4 kwietnia. Skąd ta data? AWT sprawdził dostępność 12,9-calowego iPada Pro na stronach Apple – o ile większość modeli jest obecnie niedostępna, to wszystkie wersje mają być dostępne właśnie 4 kwietnia (screenshot powyżej).

Serwis zauważył też, że kilka lokalnych sieci oferuje obecnie niektóre modele iPada ze zniżką 150 dol., ale wszystkie promocje kończą się 1 kwietnia.

berrolia

Apple World Today łączy tę datę z zapowiedzianym na kwiecień otwarciem nowego kampusu Apple Park i twierdzi, że jeśli firma z Cupertino chce zorganizować kolejny event w swojej nowej siedzibie, to mógłby się on odbyć właśnie 4 kwietnia. Problem polega jednak na tym, że nie wiadomo, czy audytorium im. Steve’a Jobsa będzie już wtedy gotowe na przyjęcie gości. Apple zapowiedziało, że część pracowników przeniesie się do kampusu już w kwietniu, ale prace wykończeniowe będą trwały jeszcze do jesieni. Zdjęcia wykonane z drona zaledwie kilka dni temu pokazują, że wokół audytorium trwają jeszcze intensywne prace.

Inna możliwość jest taka, że event odbędzie się w innym miejscu jeszcze w marcu, a nowe iPady będą dostępne od 4 kwietnia. W poprzednim roku konferencja Apple odbyła się 21 marca – zaprezentowany na niej iPad Pro 9,7″ trafił do sprzedaży 10 dni później.

Wczoraj wyciekły pierwsze informacje o etui do iPada Pro 10,5″.

Oprócz nowych iPadów, podczas najbliższego eventu Apple może zaprezentować również Apple Pencil 2, Smart Keyboard 2, nowego iMaca, nowe paski do Apple Watcha oraz iPhone’a SE w wersji 128 GB.

Pół roku z iPhonem, czyli dlaczego nie wrócę do Androida

300x300-oslo

Więcej o nowych iPadach:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple World Today

Wymieniłem baterię w iPhonie nie wychodząc z domu - skorzystaj z darmowej usługi „door-to-door”!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: