Apple Pencil 2 pojawi się wiosną wraz z nowymi iPadami?

Marek Twejn   19 stycznia 2017

W chińskich mediach społecznościowych pojawiła się wczoraj plotka, że Apple może planować wprowadzenie na rynek Apple Pencil 2. Rysik drugiej generacji miałby pojawić się wiosną, prawdopodobnie w marcu, wraz z premierą nowych iPadów.

berrolia

Apple Pencil 2 byłby wyposażony w system magnetyczny, który pozwoliłby przyczepić go do iPada, co rozwiązałoby jeden z największych problemów, z którym spotykają się właściciele urządzenia pierwszej generacji – co z nim zrobić, gdy go nie używamy i jak go wygodnie i bezpiecznie transportować.

Jak klasyczny długopis czy pióro, rysik mógłby też być wyposażony w klips pozwalający zaczepić go w kieszeni (koszuli, marynarki), a także zabezpieczający przed sturlaniem się z biurka.

Wcześniej spekulowało się o możliwym wsparciu Apple Pencil przez nowy model iPhone’a (Pro?),  Apple ma nawet patent opisujący pracę rysika z gładzikiem MacBooka.

Według informacji Bloomberga, Apple pracuje też nad nowymi funkcjami dla iPada Pro, które mogą trafić jeszcze do iOS 10 lub zostać dodane dopiero do iOS 11. Zwiększą one możliwości Apple Pencil, którego będzie można używać w większej liczbie aplikacji (np. Mail, Safari, iMessage) i wielu innych miejscach systemu, podobnie, jak można było używać rysika S Pen w Galaxy Note 7.

Handy-Abovergleich

Przeczytaj też:

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Wszystkie nowości od Apple, których spodziewamy się w 2017 r.


300x300-oslo

Źródło: Apple Insider

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: