Kolejny dowód na ładowanie bezprzewodowe w nowym iPhonie

Tomek Czech   19 stycznia 2017

Mamy coraz mniej mniej wątpliwości, że tegoroczny iPhone (7s/8/X) będzie mógł być ładowany bezprzewodowo – Digitimes informuje dzisiaj, że część podzespołów do bezprzewodowej ładowarki dla nowego iPhone’a dostarczy tajwańska firma Lite-On.

berrolia

Powołując się na chiński Commercial Times Digitimes pisze, że Lite-On otrzymało kontrakt na dostawę regulatorów napięcia, które Apple użyje w nowej ładowarce.

Według doniesień z kilku niezależnych źródeł, Apple wprowadzi w tym roku trzy modele nowego iPhone’a (iPhone 7s, 7s Plus i iPhone 8/X) – każdy z nich ma być wyposażony w system umożliwiający ładowanie bezprzewodowe. Jest bardzo prawdopodobne, że będzie to system WattUp od Energous, który pozwala na bezprzewodowe ładowanie urządzeń na odległość do 4,5 metrów od stacji bazowej. Nadajnik może być wbudowany w inne urządzenie, np. laptopa. W przypadku Apple, mógłby znaleźć się np. w iMacu, MacBooku czy Apple TV.

Energous przyznało niedawno, że zawarło porozumienie ze “strategicznym partnerem” (spekuluje się, że jest to Apple). Porozumienie pozwala zastosować system WattUp nie tylko w smartfonach, ale też w laptopach, tabletach, urządzeniach ubieralnych i „innych akcesoriach”, więc możliwość ładowania bezprzewodowego mógłby w przyszłości otrzymać też MacBook, iPad, Apple Watch, czy takie akcesoria jak Magic Keyborad, Magic Mouse, AirPods czy Apple Pencil.

300x300-oslo

Wszystko o iPhonie 7s/8/X:

Zobacz projekt iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Pro ze wsparciem dla Apple Pencil

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: