W 2016 Apple zarobiło na smartfonach 5 razy więcej niż Samsung, zgarnęło 79% zysków całego rynku

Tomek Czech   10 marca 2017

Cóż, w całym 2016 r. Apple nie poszło tak dobrze jak w trzecim kwartale ubiegłego roku, kiedy firma z Cupertino zgarnęła – według różnych raportów – od 91% do 104% wszystkich dochodów ze światowego rynku smartfonów. Z zestawienia za cały ubiegły rok wynika, że Apple przypadło 79% zysków z tego rynku (44,9 z 53,7 mld dol.).

berrolia

Jak wygląda porównanie z największym konkurentem – Samsungiem? Południowokoreańska firma sprzedała oczywiście więcej telefonów niż Apple (309 mln vs. 215 mln sztuk), ale zarobiła dużo mniej, bo jedynie 8,3 mld dol., co przełożyło się na 14,6% udziału w zyskach z rynku smartfonów.

Tak ogromna różnica w dochodach bierze się z ogromnej różnicy w marżach i średniej cenie sprzedawanego telefonu: smartfony sprzedawane przez Samsunga w 2016 r. kosztowały średnio 208 dol., a przez Apple – 651 dol.

Zaskakujące było to, że mimo tak wielkiej różnicy w cenie telefonu, w czwartym kwartale ubiegłego roku Apple sprzedało więcej smartfonów niż Samsung.

Pozostałe firmy musiały się w zeszłym roku zadowolić ochłapami – Huawei przypadło jedynie 1,6% zysków z rynku, Oppo – 1,5%, a Vivo – 1,3%.

Pół roku z iPhonem, czyli dlaczego nie wrócę do Androida

300x300-oslo

Może Cię zainteresować:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Korea Herald

MacBooki i iPady ze zniżką nawet 11%. Do tego akcesoria w prezencie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: