Apple zgarnia rekordowe 91% zysków ze sprzedaży smartfonów na świecie w trzecim kwartale 2016 – raport

Tomek Czech   23 listopada 2016

iphone-zyski

Według najnowszego raportu Strategy Analytics, w trzecim kwartale tego roku iPhone miał rekordowy udział w zyskach całego światowego rynku smartfonów – aż 91%. Drugie miejsce przypadło Huawei – 2,4%, a trzecie zajęli ex aequo – Vivo i OPPO (2,2%).

berrolia

Z raportu wynika, że zyski całego rynku w Q3 wyniosły 9,4 mld dol, z czego aż 8,5 mld to zysk Apple ze sprzedaży iPhone’ów.

Według Lindy Sui ze Strategy Analytics, tak olbrzymie zyski Apple są wynikiem “niezwykłej umiejętności maksymalizacji cen przy jednoczesnej minimalizacji kosztów produkcji”. Czyli – legendarnych marż firmy z Cupertino.

Huawei, któremu przypadło 2,4% udziału w rynku, po raz pierwszy został najbardziej dochodowym sprzedawcą smartfonów z Androidem.

Według poprzedniego raportu, opracowanego przez analityka Tima Longa z BMO Capital Markets, w trzecim kwartale Apple miało 103,6% udziału w zyskach światowego rynku smartfonów (stało się tak dlatego, że większość pozostałych producentów odnotowała starty).

Ciekawe dane podał też niedawno Horace Dediu z Asymco: z jego obliczeń wynika, że Apple zgarnia ponad 60% wszystkich pieniędzy, które są do zarobienia na światowym rynku PC.

Dzięki nowemu MacBookowi Pro Apple zapewne utrzyma ten świetny rezultat – według raportu Slice Intelligence, nowy Pro jest zdecydowanie najlepiej sprzedającym się laptopem w tym roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też:

Źródło: 9to5Mac
Grafika: MacObserver

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: