Apple Pencil 2 ładowany przez magnetyczny Smart Connector – kolejny krok w stronę ulepszenia iPada Pro

Marek Twejn   9 marca 2017

 

Na najbliższej konferencji, której spodziewamy się końcem marca lub w pierwszej połowie kwietnia, Apple ma zaprezentować m.in. nowe iPady Pro. Być może pokaże też kolejne wersje akcesoriów do nich – Apple Pencil 2 i Smart Keyboard 2. Firma właśnie opatentowała rozwiązanie, dzięki któremu rysik będzie można ładować przez Smart Connector.

berrolia

O ile ładowanie przez port Lightning nie jest zbyt problematyczne – zaledwie 15 sekundowe ładowanie wystarcza na kolejnych 30 minut pracy – to użytkownicy Apple Pencil skarżą się często, że nie ma możliwości zaczepienia go przy iPadzie, Smart Keyboard i wielu modelach etui, co umożliwiłoby np. wygodny i bezpieczny transport rysika i pozwalało nie zapomnieć o nim, kiedy przemieszczamy się z iPadem.

Nowy patent może być odpowiedzią na te skargi. Smart Connector jest portem magnetycznym (podobnie jak MagSafe), więc umożliwi nie tylko ładowanie, ale też przyczepienie Apple Pencil. W ten sposób potwierdziłyby się doniesienia, że firma z Cupertino ma wprowadzić na rynek Apple Pencil 2 wyposażony w system magnetyczny, który pozwoli przyczepić go do iPada.

Być może już niedługo zobaczy tez Smart Keyboard drugiej generacji – Apple otrzymało niedawno patent na kilka nowych zastosowań dla dodatkowej klawiatury do iPada Pro.

Premiera nowych iPadów Pro i akcesoriów do nich może odbyć się jeszcze w marcu lub na początku następnego miesiąca, np. 4 kwietnia. Pojawiały się też informacje, że niektóre modele nowych iPadów mogą być opóźnione i pojawią się w sprzedaży dopiero w maju lub w czerwcu.

Pół roku z iPhonem, czyli dlaczego nie wrócę do Androida

300x300-oslo

Więcej o nowych iPadach:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: AppleInsider

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: