Premiera nowych iPadów Pro dopiero w maju/czerwcu – raport

Tomek Czech   25 lutego 2017

Od dawna spodziewamy się, że w marcu odbędzie się premiera trzech, a może nawet czterech nowych iPadów. Ale też od dawna pojawiają się też doniesienia, że premiera ta może zostać opóźniona. Niestety wczorajszy raport DigiTimes i informacje podawane przez Evana Blassa zdają się potwierdzać ten drugi scenariusz.

berrolia

Powołują się na źródła u azjatyckich partnerów Apple, DigiTimes pisze, że premiera nowych iPadów Pro – 12,9″ i 10,5″ – może się odbyć w maju lub nawet w czerwcu. Evan Blass sugeruje na Twitterze, że modelu 10,5″ powinniśmy się spodziewać w maju (Blass znany jest z ujawniania przecieków, które w zdecydowanej większości się potwierdzają).

Przyczyną opóźnienia jest najprawdopodobniej problem z masową produkcją procesora A10X, w który mają być wyposażone nowe iPady Pro. Już w grudniu DigiTimes podawał, że TSMC boryka się z takimi problemami.

Nowy iPad 9,7″, który ma być tańszym,”wejściowym” modelem, ma posiadać procesor A9X, dlatego produkcja tego modelu nie jest opóźniona.

Możliwy jest więc taki scenariusz, że w marcu rzeczywiście odbędzie się event Apple, na którym zostaną zaprezentowane wszystkie nowe iPady, ale tylko jeden z nich pojawi się od razu w sprzedaży (9,7″), a pozostałe dwa (12,9″ i 10,5″) trafią na rynek w maju lub czerwcu.

Kilka dni temu Apple ogłosiło, że ich nowy kampus – Apple Park, zostanie otwarty w kwietniu. Jeśli event z premierą nowych iPadów i nowego iMaca miałby się odbyć już w nowej siedzibie firmy, w audytorium “Steve Jobs Theater”, to na prezentację nowych urządzeń poczekalibyśmy miesiąc dłużej.

Według niektórych (ale nieco mniej wiarygodnych) przecieków, Apple zaprezentuje też nowego iPada mini, być może nawet w wersji Pro.

Możliwy jest też debiut Apple Pencil 2 i Smart Keyboard 2.

Mobile Vikings – najlepsza oferta no limit na rynku?

Według Bloomberga, Apple pracuje już nad nowymi funkcjami dla iPada Pro (pojawią się prawdopodobnie dopiero w iOS 11), które m.in. zwiększą możliwości Apple Pencil, którego będzie można używać w większej liczbie aplikacji (np. Mail, Safari, iMessage) i wielu innych miejscach systemu. Nowe modele iPada Pro mają być też wyposażone w ulepszony wyświetlacz, który umożliwi szybsze i płynniejsze zoomowanie czy scrollowanie.

Według analityka Ming-Chi Kuo, w 2018 r. (albo „nieznacznie później”) zobaczymy zupełnie nowe, „rewolucyjne” modele iPadów z elastycznym ekranem AMOLED i zupełnie nowym dizajnem.

Przeczytaj też: Nowy iPad Pro 10,5″ – skąd taki rozmiar i dlaczego ma to sens

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: DigiTimes
Grafika: iDropNews

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: