Nowy iPhone może się nazywać “iPhone Edition”; prezentacja we wrześniu, w sprzedaży “znacznie później”

Tomek Czech   9 marca 2017

Japoński serwis MacOtakara twierdzi, że nowy flagowiec Apple może zostać nazwany “iPhone Edition”. Jednocześnie serwis potwierdza wcześniejsze przecieki, że telefon – choć zostanie zaprezentowany we wrześniu, razem z iPhonem 7s i 7s Plus – pojawi się w sprzedaży później. Niestety potwierdza też inne doniesienia – “iPhone Edition” ma być znacznie droższy niż obecne modele.

berrolia

Według MacOtakary, Apple testuje jeszcze wiele prototypów nowego iPhone’a – ze szklana, aluminiową, a nawet ceramiczną obudową, z ekranem LCD lub OLED, z przyciskiem Home lub bez niego.

Prototypy te mają się znajdować dopiero w fazie testów EVT (Engineering Verification Test), czyli nadal są testowane przez inżynierów i dopiero za jakiś czas wejdą w fazę testów DVT (Design Verification Test), czyli będą weryfikowane przez projektantów. Na tej podstawie oraz na podstawie rozmów z dostawcami podzespołów MacOtakara twierdzi, że premiera telefonu odbędzie się “znacznie później”, niż dotychczas sądzono.

Serwis podaje też, że jedyną zatwierdzoną już konstrukcją jest model 5-calowy, z wyświetlaczem LCD, podwójna kamerą, ładowaniem bezprzewodowym i portem Lightning. Do tej pory nie słyszeliśmy jeszcze o takim modelu. iPhone 7s i 7s Plus rzeczywiście mają posiadać ekran LCD i możliwość ładowania bezprzewodowego, ale ich wyświetlacze mają pozostać w dotychczasowych rozmiarach – 4,7″ i 5,5″. iPhone 8, X lub Edition ma być z kolei wyposażony w ekran OLED.

Według MacOtakary, w pudełku z nowym iPhonem nie znajdziemy kabla Lighting -> USB-C, o czym niedawno spekulowano.

Zobacz: W hołdzie Steve’owi Jobsowi – iPhone 8 inspirowany dizajnem pierwszego iPhone’a (wideo)

300x300-oslo

Więcej o iPhonie 8/X/Edition:

Wszystko o nowym iPhonie.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacOtakara
Grafika: iDropNews

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: