Nikkei potwierdza: iPhone 8/X będzie miał wyświetlacz 5,8-cala

Marek Twejn   5 marca 2017

Choć z większości przecieków wynika, że iPhone 8/X będzie miał wyświetlacz o przekątnej 5,8″, to wiele razy słyszeliśmy też, że ekran ten może mieć rozmiar 5″ – podawały tak m.in. serwisy MacOtakara i Nikkei oraz analitycy Barclays Research. Dzisiaj Nikkei pisze jednak, że ekran OLED w nowym iPhonie będzie miał rozmiar 5,8-cala, potwierdzając informacje podawane od dawna przez wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo.

berrolia

Nieporozumienie mogło wyniknąć z tego, że iPhone 8/X ma być jako całość wielkości obecnego modelu 4,7″ (usunięte ramki), oraz że wyświetlacz może być podzielony na dwie części: część właściwą o przekątnej 5,15″ oraz “obszar aktywny” z wirtualnymi przyciskami. Dlatego trudno przewidzieć, jak Apple będzie przedstawiało nowego iPhone’a – jako telefon z ekranem 5,8″ czy właśnie 5,15″.

Pod koniec ubiegłego roku Ming-Chi Kuo donosił, że ekran w iPhonie 8/X będzie miał około 5,1″-5,2″ powierzchni aktywnej, ze względu na „specyficzny dizajn” nowego telefonu – gdyby telefon miał wyświetlacz zakrzywiony na krawędziach, jego całkowita przekątna mogłaby wynosić 5,8″, ale „powierzchnia użytkowa” ograniczona byłaby tylko do centralnej części panelu o przekątnej właśnie około 5,1-5,2-cala.

O tym, że nowy iPhone będzie miał zakrzywiony ekran informował klika dni temu The Wall Street Journal. Jednak według firmy analitycznej TradeForce, ekran ten będzie płaski, bo zakrzywiony wyświetlacz nie zdał testów odporności (zwłaszcza na upadki), a dodatkowo jest bardzo trudny w produkcji.

Premiera iPhone’a 8/X spodziewana jest we wrześniu, ale nie jest wykluczone, że zostanie opóźniona do listopada.

Jak zostałem Swift deweloperem

300x300-oslo

Więcej o nowym iPhonie:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Nikkei

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: