Analityk: iPhone 8/X z portem Lightning (nie z USB-C) i szybkim ładowaniem

Tomek Czech   2 marca 2017

Analityk Ming-Chi Kuo zaprzecza doniesieniom The Wall Street Journal, że Apple zastąpi port Lightning gniazdem USB-C w nowym iPhonie – jego zdaniem wszystkie trzy nowe modele iPhone’a – 7s, 7s Plus8/X – będą dalej wyposażone w port Lightning.

berrolia

Nieporozumienie mogło się wziąć stąd, że wszystkie tegoroczne iPhone’y mają posiadać wsparcie dla szybkiego ładowania opartego na technologii USB Type-C Power Delivery, ale dalej przez port Lightning.

Według Kuo, największym wyzwaniem dla Apple jest zapewnienie bezpieczeństwa urządzeniu i wszystkim danym przesyłanym w czasie szybkiego ładowania. Dlatego firma z Cupertino ma skorzystać z chipów firmy Cypress i systemu zarządzania energią opracowanego przez Texas Instruments.

Analityk twierdzi, że bateria nowego typu (dwukomorowa, w kształcie litery “L”, o pojemności około 2700 mAh), która zostanie zastosowana w iPhonie 8/X, pozwoli na jeszcze szybsze ładowanie urządzenia, niż w przypadku modeli 7s i 7s Plus.

Na Mobile World Congress 2017 Meizu zaprezentowało technologię Super mCharge, która pozwala bezpiecznie naładować baterię 3000 mAh w zaledwie 20 minut. Meizu twierdzi, że wyposażony w taką technologię iPhone 7 Plus ładowałby się 11 razy szybciej niż obecnie, a Samsung Galaxy S7 (korzystający teraz z systemu Quick Charge) – 3,6 raza szybciej.

Według Ming-Chi Kuo, jedyną przewagą portu USB-C nad Lightning z punktu widzenia Apple jest w tej chwili możliwość szybkiej transmisji dużej ilości danych (np. wideo HD/4K), ale jest to ciągle niszowa potrzeba wśród użytkowników iPhone’ów.

Więcej o iPhonie 8/X:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: