Raport: iPhone 8/X z “rewolucyjną” kamerą FaceTime 3D

Tomek Czech   21 lutego 2017

Według analityka Ming-Chio Kuo, tegoroczny iPhone 8/X będzie wyposażony w kamerę 3D, która będzie potrafiła tworzyć trójwymiarowe modele twarzy użytkownika. Kuo określa nową kamerę mianem “rewolucyjnej”.

berrolia

Cały system będzie się opierał na technologii opracowanej prze firmę PrimeSens, którą Apple kupiło w 2013 r., i będzie się składał z trzech elementów: kamery oraz nadajnika i odbiornika podczerwieni. Ma to pozwolić przede wszystkim na uwierzytelnianie użytkownika przez rozpoznanie jego twarzy, być może również na podstawie skanu tęczówki.

Według Kuo, trójwymiarowe zdjęcie twarzy użytkownika (awatar) może też znaleźć zastosowanie w aplikacjach AR/VR i grach.

W tym roku system 3D trafi tylko do iPhone’a 8/X z ekrenem OLED, nie będą w niego wyposażone iPhone 7s i 7s Plus. Analityk nie wyklucza, że w przyszłości Apple doda system 3D do tylnej kamery.

Kuo twierdzi, że system opiera się na bardzo zaawansowanym algorytmie i ocenia, że nadgonienie dystansu do Apple w tym względzie zajmie pozostałym producentom smartfonów 1-2 lata.

W ostatnim czasie pojawiło się kilka innych raportów, których autorzy twierdzili, że w nowym iPhonie pojawi się system rozpoznawania twarzy. Analitycy J.P. Morgan twierdzą nawet, że całkowicie zastąpi on Touch ID.

Kilka dni temu Apple kupiło izraelską firmę RealFace, która opracowała własną technologię rozpoznawania twarzy, wykorzystującą sztuczną inteligencję.

Wszystko o iPhonie 7s/8/X:

thinkapple-300x300-dragonfly

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: AppleInsider

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: