iPhone 8 z wyświetlaczem 5″, szklaną obudową i ładowaniem indukcyjnym Qi; brak gniazda USB-C (raport)

Tomek Czech   11 lutego 2017

Wiele razy słyszeliśmy już, że w tym roku Apple zaprezentuje trzy nowe iPhone’y: 7s z ekranem 4,7″, 7s Plus z wyświetlaczem 5,5″ oraz iPhone’a 8/X z wygiętym ekranem OLED o przekątnej 5,8″, z czego jednak tylko około 5,1″-5,2″ byłoby powierzchnią aktywną. Japoński serwis MacOtakara kolejny raz podaje jednak, że pojawi się też model z wyświetlaczem 5-calowym.

berrolia

Dzisiejszy raport MacOtakary jest bardzo niejasny (być może to wina tłumaczenia), ale serwis wydaje się twierdzić, że tylko ten model będzie wyposażony w szklaną obudowę i tylko on będzie mógł być ładowany bezprzewodowo. Bardziej wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo wiele razy donosił, że wszystkie trzy tegoroczne modele będą posiadały szklaną obudowę i możliwość ładowania bezprzewodowego.

W grudniu MacOtakara podawała, że model 5-calowy będzie wyposażony w dwie tylne kamery rozmieszczone pionowo (jedna nad drugą), ale poza tym, nie różniłby się od iPhone’a 7s i 7s Plus.

Z kolei analitycy Barclays Research prognozowali w listopadzie, że w 2017 r. Apple wprowadzi na rynek dwa modele bezramkowego iPhone’a 8 z zakrzywionymi wyświetlaczami w rozmiarach 5″ i 5,8″. Tylko większy model miałby być wyposażony w ekran OLED.

O 5-calowym iPhonie 8 ze szklaną obudową wspominał też w swoim październikowym raporcie serwis Nikkei.

MacOtakara sugeruje dzisiaj, że Apple zastosuje ładowanie indukcyjne zgodne ze standardem Qi, który używany jest w wielu smartfonach z Andoidem. Serwis dodaje, że ładowarka (produkowana przez firmę Luxshare-Ict) nie będzie dołączona do pudełka z nowym iPhonem. Nie jest zaskakująca informacja – inni producenci smartfonów wyposażonych w system ładowania indukcyjnego również sprzedają ładowarki oddzielnie (ładowarka indukcyjna do Samsunga Galaxy S7 kosztuje około 150 zł).

Według informacji uzyskanych przez MacOtakarę, w pudełku z tegorocznymi iPhone’ami nie znajdziemy już przejściówki Lightning -> minijack.

Podając, że “Apple dalej będzie sprzedawało kabel Lightning -> USB-C”, informatorzy serwisu zdają się sugerować, że nowy iPhone nie będzie posiadał gniazda USB-C.

Wszystko o iPhonie 7s/8/X:

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – “Dobre wieści z wszystkich frontów”.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacOtakara
Grafika: ConceptsiPhone

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: