Niektórzy użytkownicy czarnych iPhone’ów 7 skarżą się, że z ich telefonów odpada farba

Tomek Czech   12 lutego 2017

W tej chwili nie wiadomo jeszcze, czy problem jest poważny i dotyczy dużej ilości telefonów, czy dotknął on tylko niewielką ilość osób, ale fakt jest taki, że na oficjalnym forum Apple pojawiło się kilkanaście wpisów, w których użytkownicy iPhone’a 7 w kolorze czarnym (matowym) skarżą się, że z ich telefonów schodzi farba.

berrolia

Farba odpada najczęściej z w okolicach przycisków regulacji głośności, dolnego głośnika oraz na dolnej i górnej krawędzi. Ale są też przypadki, kiedy farba odchodzi z tylnej obudowy, zostawiając sporej wielkości białe plamy. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że dzieje się to nawet w miejscach chronionych cały czas przez etui.

Kilku użytkowników, którzy zgłosili problem do Apple uzyskało odpowiedź, że są to drobne wady natury kosmetycznej, których nie uwzględnia gwarancja.

Apple nie ustosunkowało się jeszcze oficjalnie do sprawy.

Problem nie jest nowy. Podobne skargi pojawiały się już odnośnie iPhone’a 6 i 6s, a zwłaszcza iPhone’a 5 w kolorze Back & Slate. MacRumors przypomina, że odnosząc się wtedy do reklamacji składanych przez użytkowników iPhone’a 5, Phil Shiller stwierdził, że każdy aluminiowy produkt może się rysować i może z niego schodzić farba. “To normalny proces” – dodał.

Apple oficjalnie ostrzega, że bardziej podatny na zarysowania jest iPhone 7 w kolorze onyksu (jet black). Firma zaleca noszenie go w etui. Nie wspomina jednak nic o modelach w innych kolorach.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – “Dobre wieści z wszystkich frontów”.

Przeczytaj też:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple Cummunities

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: