Zbliża się premiera nowych iPadów?

Tomek Czech   10 lutego 2017

Kilka dni temu zaobserwowano, że wyczerpują się stany magazynowe iPada Air 2 – u autoryzowanych sprzedawców w USA wiele modeli jest niedostępnych, wydłużają się czasy oczekiwania w Apple Online Store. Wczoraj zauważono, że to samo dotyczy 12,9-calowego iPada Pro. Może to świadczyć o tym, że już niedługo odbędzie się premiera nowych modeli.

berrolia

Według wielu doniesień, które zaczęły pojawiać się już w połowie ubiegłego roku, Apple zaprezentuje nowe iPady wiosną – konferencja miałby się odbyć już w marcu.

Najprawdopodobniej zobaczymy trzy nowe modele:

  • iPada Pro 12,9″ drugiej generacji;
  • iPada Pro 10,5″ z nowym dizajnem (m.in. cieńsze ramki wokół ekranu), bez przycisku Home;
  • “budżetową” wersję iPada 9,7″.

Pojawiły się też plotki, że razem z nowymi tabletami zadebiutuje Apple Pencil 2 wyposażony w system magnetyczny, który pozwoliłby przyczepić go do iPada.

Digitimes dwukrotnie informował, że przez problemy z wyprodukowaniem odpowiedniej ilości sztuk procesora A10X, premiera nowych iPadów może zostać opóźniona (być może nawet do jesieni).

Serwis MacOtakara podawał z kolei, że w tym roku możemy zobaczyć też iPada mini Pro, ale żadne inne źródło nie potwierdziło tych informacji.

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple pracuje też nad nowymi funkcjami dla iPada Pro, które mogą trafić do iOS 10 w pierwszej połowie tego roku lub zostać dodane dopiero do iOS 11. Zwiększą one m.in. możliwości Apple Pencil, którego będzie można używać w większej liczbie aplikacji (np. Mail, Safari, iMessage) i wielu innych miejscach systemu.

Nowe modele iPada Pro maja być też wyposażone w ulepszony wyświetlacz, który umożliwi szybsze i płynniejsze zoomowanie czy scrollowanie.

Analityk Ming-Chi Kuo prognozuje, że w 2018 r. (albo “nieznacznie później”) Apple zaprezentuje zupełnie nowe, „rewolucyjne” modele iPadów z elastycznym ekranem AMOLED.

Więcej o nowych iPadach:

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – “Dobre wieści z wszystkich frontów”.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: