Wall Street Journal: iPhone 8/X z USB-C i zakrzywionym ekranem OLED

Tomek Czech   28 lutego 2017

Nie ma wątpliwości, że iPhone 8/X będzie miał wyświetlacz OLED, ale czy będzie on zakrzywiony na krawędziach? Na ten temat pojawiało się wiele sprzecznych raportów (zakrzywiony – płaski). The Wall Street Journal pisze jednak dzisiaj, że ekran będzie zakrzywiony, co wyróżni go od dwóch pozostałych nowych modeli – iPhone’a 7s i 7s Plus, które dalej będą posiadały płaski wyświetlacz LCD.

berrolia

Według WSJ, Apple zapewniło sobie dostawę elastycznych paneli OLED w ilości, która pozwoli na masową produkcję nowego flagowca. Panele dostarczy… Samsung, który niedługo zaprezentuje Galaxy S8, czyli jednego z największych konkurentów nowego iPhone’a.

Informatorzy The Wall Street Journal twierdzą też, że Apple zrezygnuje z portu Lightning i w iPhonie 8/X zastosuje gniazdo USB-C. Takie spekulacje pojawiały się od dawna, nawet jeszcze przed premierą iPhone’a 7, ale według wielu raportów, w tym ostataniego autorstwa MacOtakara, Apple pozostanie przy porcie Lightning.

Mobile Vikings – najlepsza oferta no limit na rynku?

WSJ potwierdza też, że w nowym iPhonie nie zobaczymy przycisku Home – zostanie on zastąpiony obszarem funkcyjnym na dole wyświetlacza.

Premiera trzech nowych iPhone’ów – 7s, 7s Plus i 8/X – jest spodziewana we wrześniu. Ceny topowego modelu mają zaczynać się od tysiąca dolarów.

300x300-oslo

Więcej o nowym iPhonie:

Źródło: WSJ
Grafika: Armend Lleshi

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: