Premiera iPhone’a 8 opóźniona do listopada?

Tomek Czech   3 marca 2017

Digitimes pisze dzisiaj, że produkcja niektórych komponentów iPhone’a 8/X może się rozpocząć dopiero we wrześniu, co oznaczałoby, że premiera nowego flagowca od Apple odbyłaby się dopiero pod koniec roku, najprawdopodobniej w listopadzie.

berrolia

Przyczyną opóźnienia ma być nowy, wbudowany w ekran Touch ID. Według Digitmies, Apple nie zastosuje czytnika linii papilarnych ani od Synaptics (Natural ID), ani od Qualcomm (Sense ID), ale wykorzysta własne rozwiązanie oparte na technologii przejętej w 2012 r. firmy Authentec (w oparciu o nią powstał oryginalny Touch ID) oraz technologii firmy Privaris. Nowy sensor będzie produkowany przez TSMC.

Źródła podają, że “jest raczej niemożliwe”, żeby produkcja tego sensora ruszyła przed wrześniem. Jeśli tak się stanie, iPhone 8/X zadebiutuje najwcześniej w listopadzie.

Informatorzy podają, że nowy czytnik linii papilarnych będzie działał na zasadzie obrazowania ultradźwiękowego. Jest to o tyle prawdopodobne, że Apple ma już patent na dokładnie taką technologię. Ultrasonografia ma zapewnić nie tylko szybszą, ale też dużo bardziej dokładną identyfikację odcisku palca.

Digitimes wspomina też, że produkcja dwóch pozostałych nowych modeli – iPhone’a 7s i 7s Plus – ma ruszyć w lipcu, co oznaczałoby, że ich premiera tradycyjnie odbyłaby się we wrześniu.

Więcej o iPhonie 8/X:

300x300-oslo

Przeczytaj też: Jak zostałem Swift deweloperem

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: