Premiera iPhone’a 8/X może się opóźnić przez problemy z produkcją sensora 3D

Tomek Czech   8 marca 2017

Kolejny raz w ostatnich dniach słyszymy, że premiera iPhone’a 8/X może odbyć się później, niż we wrześniu, jak miało to miejsce w ostatnich pięciu latach. Francuska strona iGeneration pisze, że produkcją sensorów 3D dla nowego iPhone’a ma zająć się francusko-włoska firma STMicroelectronics, która w 2015 r. razem z Apple otworzyła laboratorium w Grenoble. Jednak według informatorów serwisu, sensory te mogą nie być gotowe do września, co spowoduje opóźnienie premiery nowego telefonu z Cupertino.

Kilka dni temu o takiej możliwości pisał też Digitimes: w iPhonie 8/X Apple chce zastosować nowy, wbudowany w ekran Touch ID, którego produkcja raczej nie rozpocznie się przed wrześniem.

Również MacOtakara pisze dzisiaj, że nowy iPhone, który może być nazwany “iPhone Edition”, pojawi się w sprzedaży później niż we wrześniu, kiedy zadebiutują dwa pozostałe modele – iPhone 7s i 7s Plus.

Według iGeneration, sensory 3D trafią tylko do topowego modelu z ekranem OLED. Według analityka Ming-Chi Kuo, model ten będzie wyposażony w “rewolucyjną” kamerę 3D z systemem rozpoznawania twarzy.

Analitycy J.P. Morgan twierdzą nawet, że laser 3D i system rozpoznawania twarzy całkowicie zastąpią Touch ID.

Pół roku z iPhonem, czyli dlaczego nie wrócę do Androida

300x300-oslo

Więcej o iPhonie 8/X:

Wszystko o iPhonie 8/X.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: iGeneration, za 9to5Mac

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: