iPhone 8/X z płaskim ekranem OLED o proporcjach 2:1 zamiast 16:9 – raport

Marek Twejn   11 marca 2017

Mimo że The Wall Street Journal twierdzi, że iPhone 8/X/Edition będzie miał zakrzywiony ekran, według kilku innych przecieków wyświetlacz w nowym iPhonie będzie płaski. To właśnie prognozuje w swoim najnowszym raporcie Wayne Lam, analityk IHS Markit: według niego będzie to płaski ekran OLED ze szkłem 2.5D.

berrolia

Użycie właśnie takiego szkła przewidywał już w ubiegłym roku Ming-Chi Kuo, który twierdził, że Apple pozostanie przy używanym obecnie szkle 2.5D i nie zastosuje nowszego szkła 3D – mniej odpornego na uderzenia i przy okazji trudniejszego w produkcji.

Według Wayne’a Lama, ekran nowego iPhone’a pokryje większą powierzchnię przedniego panelu, niż w obecnych modelach, w związku z czym wyświetlacz “wydłuży się” i zmienią się jego proporcje: z 16:9 na 2:1 (co oznacza, że ekran jest dokładnie dwa razy dłuższy niż szerszy). Takie proporcje ma najnowszy flagowiec LG – model G6.

Zastosowanie płaskiego wyświetlacza przewidują też analitycy firmy TrendForce, według których zakrzywiony ekran nie zdał przeprowadzonych przez Apple testów odporności (zwłaszcza na upadki) i dodatkowo jest trudny w produkcji.

Premiera trzech modeli nowego iPhone’a – 7s, 7s Plus i 8/X/Edition – spodziewana jest we wrześniu. Topowy model z ekranem OLED może jednak trafić do sprzedaży znacznie później.

Pół roku z iPhonem, czyli dlaczego nie wrócę do Androida

300x300-oslo

Więcej o iPhonie 8/X/Edition:

Wszystko o nowym iPhonie.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors
Grafika: iDropNews

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: