iPhone 8 może kosztować 850-900 dol.; iPhone 7s będzie tańszy niż iPhone 7 – raport

Tomek Czech   5 kwietnia 2017

Od momentu, kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy, że iPhone z ekranem OLED (8/X/Pro/Edition) może kosztować aż tysiąc dol., zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tej ceny, a być może nawet z nią pogodzić. Tym bardziej, że wiele późniejszych raportów potwierdzało tak wysoką cenę. Wątpliwości pojawiły się po premierze Galaxy S8, który kosztuje 750 dol. – czy droższy o 250 dol. iPhone 8 będzie w stanie konkurować z najnowszym flagowcem Samsunga? Jestem pewien, że Apple sprzedałoby więcej iPhone’ów kosztujących 1500 dol. niż Samsung telefonów o połowę tańszych, ale być może Apple wcale nie będzie musiało – kolejny raz – udowadniać, do czego jest zdolne.

berrolia

Według Stevena Milunovicha z firmy analitycznej UBS, najtańszy model nowego iPhone’a z ekranem OLED będzie kosztował 850-900 dol. Dopiero najdroższa wersja 256 GB będzie kosztowała między 950 a 1000 dol. Magiczny tysiąc dolarów byłby więc maksymalną, a nie minimalną ceną jubileuszowego iPhone’a.

Zdaniem analityka, koszty produkcji iPhone’a 8 nie uzasadniają ceny tysiąca dolarów. Analiza tych kosztów pokazuje, że wyprodukowanie nowego iPhone’a może być droższe o 70-90 dol. w porównaniu z iPhonem 7 Plus.

Milunovicha prognozuje nawet – i to jest już bardzo odważna teza – że ceny dwóch pozostałych nowych iPhone’ów – 7s i 7s Plus – mogą być nawet o 100 dol. niższe w porównaniu do obecnych modeli. Oznaczałoby to, że podstawowy model iPhone’a 7s kosztowałby około 550 dol. Według analityka, byłaby to atrakcyjna oferta dla osób, które chcą posiadać nowego iPhone’a, ale cena iPhone’a 8 jest dla nich za wysoka.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Galaxy S8 vs. iPhone 7 Plus – pierwsze porównanie szybkości (wideo)

Źródło: AppleInsider

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: