Galaxy S8 vs. iPhone 7 Plus – pierwsze porównanie szybkości (wideo)

by Kuba on 4 kwietnia 2017

Apple wykonało kawał dobrej roboty projektując zastosowany w iPhonie 7 procesor A10 Fusion, który okazał się szybszy nawet od chipów w wielu modelach Maca, nie wspominając nawet o procesorach, w które wyposażone są telefony z Androidem (flagowce Samsunga okazywały się dwa razy wolniejsze niż iPhone 7/Plus). Po premierze Galaxy S8 zaczęły pojawiać się wyniki pierwszych testów Geekbench: w teście single-core telefon uzyskuje wynik około 1900-2000 pkt., czyli porównywalny do rezultatu osiągniętego przez Galaxy S7 i trochę gorszy od wyniku Galaxy Note 7. Wynik iPhone’a 7/Plus to około 3500 pkt.

berrolia

Oficjalnie: Apple pracuje nad nowymi modelami Maca Pro, iMaca i własnego monitora

W teście multi-core ośmiordzeniowy procesor Galaxy S8 (Snapdragon 8998 lub Exynos 9985) osiąga oczywiście lepszy rezultat niż czterordzeniowy chip w iPhonie 7/Plus, ale różnica nie jest duża: 6312 vs. 5710.

A jak to wygląda w praktyce? Zaryab Khan z kanału Xeetechcare porównał szybkość działania obu telefonów: S8 uruchomił się szybciej i nieco szybciej otwierał większość aplikacji, z kolei iPhone 7 Plus lepiej radził sobie z grami. Generalnie Zaryab był pod wrażeniem tego, że telefonowi Samsunga udało się dorównać szybkości bezkonkurencyjnemu do tej pory iPhone’owi 7 Plus.

Samsung Galaxy S8 vs iPhone 7 Plus – Speed Test

Zobacz inne testy i porównania: 

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: