Galaxy S8 vs. iPhone 7 Plus – pierwsze porównanie szybkości (wideo)

Tomek Czech   4 kwietnia 2017

Apple wykonało kawał dobrej roboty projektując zastosowany w iPhonie 7 procesor A10 Fusion, który okazał się szybszy nawet od chipów w wielu modelach Maca, nie wspominając nawet o procesorach, w które wyposażone są telefony z Androidem (flagowce Samsunga okazywały się dwa razy wolniejsze niż iPhone 7/Plus). Po premierze Galaxy S8 zaczęły pojawiać się wyniki pierwszych testów Geekbench: w teście single-core telefon uzyskuje wynik około 1900-2000 pkt., czyli porównywalny do rezultatu osiągniętego przez Galaxy S7 i trochę gorszy od wyniku Galaxy Note 7. Wynik iPhone’a 7/Plus to około 3500 pkt.

berrolia

Oficjalnie: Apple pracuje nad nowymi modelami Maca Pro, iMaca i własnego monitora

W teście multi-core ośmiordzeniowy procesor Galaxy S8 (Snapdragon 8998 lub Exynos 9985) osiąga oczywiście lepszy rezultat niż czterordzeniowy chip w iPhonie 7/Plus, ale różnica nie jest duża: 6312 vs. 5710.

A jak to wygląda w praktyce? Zaryab Khan z kanału Xeetechcare porównał szybkość działania obu telefonów: S8 uruchomił się szybciej i nieco szybciej otwierał większość aplikacji, z kolei iPhone 7 Plus lepiej radził sobie z grami. Generalnie Zaryab był pod wrażeniem tego, że telefonowi Samsunga udało się dorównać szybkości bezkonkurencyjnemu do tej pory iPhone’owi 7 Plus.

Samsung Galaxy S8 vs iPhone 7 Plus – Speed Test

Zobacz inne testy i porównania: 

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: