Apple pracuje nad nowym Makiem Pro z modułową konstrukcją, iMakiem “Pro” i własnym monitorem; odświeża obecne modele Maca Pro

Tomek Czech   4 kwietnia 2017

“Mac Pro nie umarł!” – oświadczył dzisiaj John Gruber, podając informacje, które Apple przekazało bezpośrednio zaledwie pięciu dziennikarzom podczas niedawnego spotkania w Cupertino. Apple zdradziło, że “ciężko pracuje” nad nowym, całkowicie odmienionym modelem Maca Pro, wyposażonym w najwydajniejsze z istniejących CPU i GPU. Dzięki modułowej konstrukcji, Apple w łatwy sposób będzie mogło go regularnie odświeżać.

berrolia

Firma pracuje też nad własnym monitorem tworzonym z myślą o pracy z nowym Makiem Pro. Czy będzie to monitor 5K True Dispaly?

Zarówno nowy Mac Pro, jak i monitor nie będą dostępne w tym roku. Nie wiadomo, czy w takim razie ich premiera odbędzie się w 2018 r. czy jeszcze późnej – Apple poinformowało tylko, że nowego sprzętu nie zobaczymy w 2017 r.

Już w tym tygodniu firma z Cupertino odświeży zatem obecne modele:

model “czterordzeniowy”:

  • procesor Xeon czterordzeniowy -> sześciordzeniowy
  • AMD G300 -> AMD G500;

model “sześciordzeniowy”:

  • procesor Xeon sześciordzeniowy -> ośmiordzeniowy
  • AMD dual D500 -> AMD dual D800

Nic więcej się nie zmieni. Nie pojawią się porty USB-C/Thunderbolt 3 (nie będzie więc wsparcia dla monitora LG UltraFine 5K).

Apple pracuje też nad nowym modelem iMaca, który będzie dostępny również w konfiguracji stworzonej z myślą o rynku użytkowników pro. Premiera nowego iMaca ma się odbyć jeszcze w tym roku.

300x300-oslo

Galaxy S8 vs. iPhone 7 Plus – pierwsze porównanie szybkości (wideo)

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: