Raport: iPhone 8 z mniej zakrzywionym ekranem niż Galaxy S8, bardziej widoczne boczne ramki

Tomek Czech   31 marca 2017

Rod Hall, analityk JP Morgan, wykorzystał premierę Galaxy S8, żeby zapytać swoich informatorów w azjatyckich fabrykach partnerów Apple, jak iPhone 8 będzie wyglądał w porównaniu z najnowszym flagowcem Samsunga. Według nich, jubileuszowy iPhone nie będzie miał aż tak mocno zakrzywionego ekranu, jak S8, w związku z czym boczne ramki mogą być bardziej widoczne i wrażenie dizajnu edge-to-edge nie będzie aż tak silne.

berrolia

Zgadza się to z ostatnimi doniesieniami, że wyświetlacz w iPhonie 8 będzie tylko delikatnie wygięty (szkło 2,5D zamiast 3D).

Analityk potwierdza też wysoką cenę nowego flagowca od Apple – według niego, średnia cena nowego telefonu wyniesie w sprzedaży około 1 tys. dolarów. Skoro ma być to średnia cena, to oznaczałoby to, że modele z najmniejszą ilością pamięci będą kosztować poniżej tysiąca dolarów.

JP Morgan przewiduje, że w 2018 r. sprzeda aż 260 mln iPhone’ów, głównie dzięki znacznemu ulepszeniu telefonu i dodaniu nowych funkcji oraz ze względu na to, że więcej osób niż w innych latach zdecyduje się na wymianę starszego modelu na nowszy.

Więcej o iPhonie 8/X/Pro/Edition:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: