Raport: iPhone 8/X będzie nawiązywał wyglądem do pierwszych modeli iPhone’a

by Tomek Czech on 20 marca 2017

Według informatorów koreańskiego serwisu ET News, iPhone 8/X będzie nawiązywał dizajnem do pierwszych modeli iPhone’a, głównie przez zastosowanie zaokrąglonej tylnej obudowy, dzięki której nowy iPhone ma z wyglądu przypominać kroplę wody (“water drop design”).

berrolia

Zdaniem ET News, do stworzenia tylnego panelu obudowy Apple użyje szkła 3D, co sprawi, że obudowa będzie mocno zaokrąglona, czy nawet wypukła, jak w pierwszych iPhone’ach, zwłaszcza w modelach 3G i 3GS. Od iPhone’a 4 tylna obudowa jest płaska, a od iPhone’a 6 delikatnie zaokrąglone są jej krawędzie.

ET News potwierdza też, że iPhone 8/X będzie posiadał ekran OLED, “większy niż w obecnych modelach”. Potwierdza też, że będzie on “raczej płaski”, czyli że Apple zastosuje używane obecnie szkło 2,5D – krawędzie mają być delikatnie zakrzywione, nie tak bardzo jak w Samsungu S7 Edge.

Zobacz koncept iPhone’a 8 inspirowany dizajnem pierwszego iPhone’a (wideo).

iPhone 8. Będzie rewolucja? Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast.

Więcej o iPhonie 8/X/Edition:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: ET News

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: