Apple udostepnia macOS Sierra 10.12.4 beta 8 i watchOS 3.2 beta 7

by Kuba on 20 marca 2017

Apple nie zwalnia tempa – firma udostępniła dzisiaj kolejne wersje testowe dwóch swoich systemów – ósmą już betę macOS Sierra 10.12.4 i siódmą betę watchOS 3.2.

Finalne wersje obydwu systemów oraz iOS 10.3 i tvOS 10.2 mogą się pojawić lada dzień.

macOS Sierra 10.12.4 zawiera znaną z iOS funkcję Night Shift. „Tryb nocny” to możliwość automatycznej redukcji światła niebieskiego emitowanego przez ekran komputera, co pozwala odpocząć naszym oczom. Po zachodzie słońca system automatycznie zmieni kolory na wyświetlaczu komputera na delikatnie „cieplejsze” (o wyższej temperaturze barwowej), a rano powróci do standardowych ustawień.

Najważniejsza zmiany w watchOS 3.2 to wsparcie dla SiriKit oraz „Tryb kina/teatru”, który pozwala szybko wyłączyć wszystkie dźwięki w zegarku i powoduje, że wyświetlacz nie wybudza się przy uniesieniu nadgarstka. W dalszym ciągu otrzymujemy sygnały haptyczne przy przychodzących powiadomieniach i możemy podejrzeć wyświetlacz po dotknięciu go lub naciśnięciu koronki. Wsparcie dla SiriKit pozwoli na używanie Siri na zegarku w wielu aplikacjach firm trzecich (na iPhonie i iPadzie możemy to robić od iOS 10).

Najważniejszą zmianą w iOS 10.3 jest całkowicie nowy system plików APFS (Apple File System), zoptymalizowany pod dyski Flash/SSD i zwiększający bezpieczeństwo danych (dowiedz się więcej o APFS). Pojawiły się też m.in. nowy profil użytkownika w Ustawieniach, funkcja Find My AirPods, widżet dla Podcastów i alternatywne ikony aplikacji.

Sprawdź wszystkie nowe funkcje iOS 10.3

tvOS 10.2 zapewnia szybsze niż dotychczas scrollowanie menu i aplikacji.

iPhone 8. Będzie rewolucja? Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: