Apple udostępnia watchOS 3.2 beta 1 z Theater Mode i SiriKit

Marek Twejn   30 stycznia 2017

Apple udostępniło właśnie deweloperom pierwszą betę watchOS 3.2 dla Apple Watcha. Najważniejsze zmiany w tej wersji, o których wiemy już od tygodnia, to funkcja Theater Mode oraz wsparcie dla SiriKit.

berrolia

Theater Mode (“Tryb kina/teatru”) pozwala szybko wyłączyć wszystkie dźwięki w zegarku i powoduje, że wyświetlacz nie wybudza się przy uniesieniu nadgarstka. W dalszym ciągu otrzymujemy sygnały haptyczne przy przychodzących powiadomieniach i możemy podejrzeć wyświetlacz po dotknięciu go lub naciśnięciu koronki.

Apple opisuje to w ten sposób:

Tryb kina/teatru to tryb cichy z ekranem włączonym tylko po stuknięciu w wyświetlacz, naciśnięciu Digital Crown lub naciśnięciu przycisku bocznego.

Niepodświetlanie się ekranu po uniesieniu nadgarstka może przydać się w wielu innych sytuacjach – np. podczas zasypiania/snu (zegarek nie świeci nam w oczy, gdy poruszymy ręką) lub podczas prowadzenia samochodu w nocy (ruchy ręki na kierownicy).

Wsparcie dla SiriKit pozwoli na używanie Siri na zegarku w wielu aplikacjach firm trzecich (na iPhonie i iPadzie możemy to robić od iOS 10).

W zeszłym tygodniu Apple udostępniło pierwszą betę iOS 10.3 – zobacz wszystkie najważniejsze zmiany.

Według informacji Sonny’ego Dicksona, funkcja Theater Mode trafi też na iPhone’a.

Przeczytaj też:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: