Apple udostępnia watchOS 3.2 beta 1 z Theater Mode i SiriKit

Marek Twejn   30 stycznia 2017

Apple udostępniło właśnie deweloperom pierwszą betę watchOS 3.2 dla Apple Watcha. Najważniejsze zmiany w tej wersji, o których wiemy już od tygodnia, to funkcja Theater Mode oraz wsparcie dla SiriKit.

Theater Mode (“Tryb kina/teatru”) pozwala szybko wyłączyć wszystkie dźwięki w zegarku i powoduje, że wyświetlacz nie wybudza się przy uniesieniu nadgarstka. W dalszym ciągu otrzymujemy sygnały haptyczne przy przychodzących powiadomieniach i możemy podejrzeć wyświetlacz po dotknięciu go lub naciśnięciu koronki.

Apple opisuje to w ten sposób:

Tryb kina/teatru to tryb cichy z ekranem włączonym tylko po stuknięciu w wyświetlacz, naciśnięciu Digital Crown lub naciśnięciu przycisku bocznego.

Niepodświetlanie się ekranu po uniesieniu nadgarstka może przydać się w wielu innych sytuacjach – np. podczas zasypiania/snu (zegarek nie świeci nam w oczy, gdy poruszymy ręką) lub podczas prowadzenia samochodu w nocy (ruchy ręki na kierownicy).

Wsparcie dla SiriKit pozwoli na używanie Siri na zegarku w wielu aplikacjach firm trzecich (na iPhonie i iPadzie możemy to robić od iOS 10).

W zeszłym tygodniu Apple udostępniło pierwszą betę iOS 10.3 – zobacz wszystkie najważniejsze zmiany.

Według informacji Sonny’ego Dicksona, funkcja Theater Mode trafi też na iPhone’a.

Przeczytaj też:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Najlepsze paski do Apple Watcha (PROMOCJA)

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: