iOS 10.2.1 nie rozwiązało problemu z baterią/wyłączającymi się iPhone’ami

Tomek Czech   26 stycznia 2017

W listopadzie Apple uruchomiło program wymiany wadliwych baterii w iPhonie 6s przyznając, że problem wyłączających się bez powodu iPhone’ów rzeczywiście istnieje. Niedługo później firma z Cupertino zapowiedziała, że dla dokładniejszego zbadania sprawy w jednej z kolejnych aktualizacji iOS zamieści specjalne narzędzie diagnostyczne, które zbierze dodatkowe dane o pracy baterii. Jeśli okazałoby się, że wina leży po stronie software’u, to problem zostałby naprawiony w następnej wersji iOS.

Od tego czasu pojawiły się dwie aktualizacje – 10.2 i 10.2.1 (testowane w wielu wersjach beta), ale wydaje się, że żadna z nich nie przyniosła rozwiązania problemu.

berrolia

Od udostępnienia iOS 10.2 minęło już półtora miesiąca i w tym czasie wiele użytkowników dalej skarżyło się na problem wyłączającego się iPhone’a mimo naładowanej w kilkunastu- lub nawet kilkudziesięciu procentach baterii. A jak wygląda sprawa po pojawieniu się finalnej wersji 10.2.1?

Związany z problemem baterii wątek na oficjalnym forum Apple dalej się powiększa i użytkownicy donoszą, że problem nie został rozwiązany. Twierdzi tak też Gordon Kelly z Forbes’a, który od dawna uważnie przygląda się sprawie – od poniedziałku, kiedy Apple udostępniło 10.2.1, otrzymuje sygnały od użytkowników, że ich iPhone’y dalej wyłączają się bez powodu.

Prawdopodobnie problem nie leży więc po stronie software’u. W grudniu Apple oświadczyło, że według nich przyczyną jest wada produkcyjna baterii, ale tylko “ograniczonej ilości egzemplarzy” wyprodukowanych dla iPhone’a 6s między wrześniem a październikiem 2015 r.

Firma jednocześnie przyznała, że problem nie dotyczy tylko iPhone’a 6s i że inne modele też wyłączają się mimo naładowanej baterii, by chronić elektronikę przed zbyt niskim napięciem. Właśnie dlatego opracowała narzędzie diagnostyczne dla iOS.

Skoro jednak na tej podstawie Apple nie stwierdziło (jak się wydaje) błędu w oprogramowaniu, to czy przyzna, że problem dotyczy hardware’u i uruchomi program wymiany baterii dla innych modeli niż 6s? Kilka dni temu pojawiła się taka plotka, ale Apple Insider szybko poinformował, że według ich źródeł w Apple taki program nie zostanie uruchomiony. Przynajmniej w “najbliższym czasie”.

Dajcie znać, czy któraś z ostatnich aktualizacji iOS, albo pierwsza beta iOS 10.3 rozwiązała problem z Waszym telefonem.

Sprawdź, czy Twój iPhone kwalifikuje się do bezpłatnej wymiany baterii

300x300-oslo

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Zdjęcie: iFixit

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: