Czy APFS przyspieszy iPhone’a (i inne urządzenia)?

Marek Twejn   29 stycznia 2017

W pierwszej becie iOS 10.3 Apple zastosowało opracowany przez siebie, całkowicie nowy system plików APFS (Apple File System). Jest on zoptymalizowany pod urządzenia z dyskami flash/SSD, ma przyspieszyć ich działanie i zwiększyć bezpieczeństwo danych. Wydaje się, że już pierwsza beta nowego systemu przyspiesza uruchamianie się iPhone’a – tak przynajmniej wynika z testu przeprowadzonego przez iAppleBytes.

W porównaniu z finalną wersją iOS 10.2.1, wszystkie testowane iPhone’y uruchomiły się szybciej na iOS 10.3 b1. W przypadku iPhone’a 5 różnica wyniosła 7 sekund, iPhone 5s uruchomił się 6 sekund szybciej, iPhone 6 również 6 sekund, natomiast iPhone 6s – 3 sekundy (iPhone 7 nie był testowany).

Nie ma oczywiście pewności, że to zasługa APFS, ale jest to bardzo prawdopodobne – Apple zapowiadało, że nowy system plików może zapewnić szybszy rozruch systemu.

Przeprowadzony przez iAppleBytes inny test nie pokazuje jednak, żeby pierwsza beta iOS 10.3 przyspieszyła działanie aplikacji. Wszystkie urządzenia uzyskały też niemal identyczny wynik Geekbench na iOS 10.2.1 i 10.3.

Z ostatecznymi ocenami musimy się oczywiście wstrzymać do pojawienia się finalnej wersji iOS 10.3.

Wszystko, co musisz wiedzieć o APFS

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: iAppleBytes

Z miłości do Apple

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: