“Theater Mode” pojawi się wkrótce na Apple Watchu

Tomek Czech   25 stycznia 2017

Kilka tygodni temu Sonny Dickson zapowiadał, że w iOS 10.3 pojawi się Theater Mode (“tryb kinowy”) – funkcja, która mogłaby nam pozwolić w ograniczonym stopniu używać telefonu na sali kinowej czy w teatrze, nie przeszkadzając innym. Ostatecznie nie pojawiła się jednak ona w udostępnionej wczoraj pierwszej becie iOS 10.3 (może trafić do kolejnej wersji testowej), ale wygląda na to, że już niedługo pojawi się na Apple Watchu.

berrolia

W dokumencie udostępnionym wczoraj przez Apple na stronie dla deweloperów czytamy, że Theater Mode pozwoli użytkownikom szybko wyłączyć wszystkie dźwięki w zegarku i spowoduje, że wyświetlacz nie będzie się wybudzał przy uniesieniu nadgarstka.

W dalszym ciągu będziemy otrzymywali sygnały haptyczne przy przychodzących powiadomieniach i będziemy mogli podejrzeć wyświetlacz po dotknięciu go lub naciśnięciu koronki.

Niepodświetlanie się ekranu po uniesieniu nadgarstka może przydać się w wielu innych sytuacjach – np. podczas zasypiania/snu (zegarek nie świeci nam w oczy, gdy poruszymy ręką) lub podczas prowadzenia samochodu w nocy (ruchu ręki na kierownicy).

Apple pisze, że funkcja została wprowadzona już w watchOS 3.1.3, który jest publicznie dostępny od dwóch dni. Funkcja mogła rzeczywiście zostać dodana do ostatniej publicznej wersji, ale nie jest jeszcze aktywna. Z dokumentu wynika, że będziemy mogli z niej skorzystać już w watchOS 3.2, którego pierwsza beta powinna pojawić się w najbliższych dniach, być może już dzisiaj.

wacthOS 3.2 będzie też zawierał SiriKit, co pozwoli na używanie Siri na zegarku w wielu aplikacjach firm trzecich (tak, jak możemy to robić na iPhonie i iPadzie od iOS 10).

300x300-oslo

Wczorajsze aktualizacje: 

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: