Night Shift trafia na Maca

Tomek Czech   24 stycznia 2017

Oprócz pierwszej bety iOS 10.3, Apple udostępniło dzisiaj deweloperom macOS Sierra 10.12.4 beta 1 ze znaną z iOS (od wersji 9.3) funkcją Night Shift. “Tryb nocny” to możliwość automatycznej redukcji światła niebieskiego emitowanego przez ekran komputera, co pozwala odpocząć naszym oczom.

berrolia

Po zachodzie słońca system automatycznie zmieni kolory na wyświetlaczu komputera na delikatnie „cieplejsze” (o wyższej temperaturze barwowej), a rano powróci do standardowych ustawień. Wiele badań potwierdza, że emitowane przez ekrany komputerów, smartfonów i tabletów niebieskie światło (o niskiej temperaturze barwowej) źle wpływa na nasz rytm dobowy i powoduje trudności z zaśnięciem.

Apple oficjalnie tak opisywało tę funkcję na iOS:

Funkcja Night Shift, która po włączeniu określa lokalny czas zachodu słońca, używając zegara urządzenia iOS i geolokalizacji, a następnie automatycznie zmienia kolory wyświetlacza na cieplejsze, co może może nawet ułatwiać zaśnięcie

Do tej pory podobną funkcję oferowała na Macu popularna aplikacja f.lux.

Przeczytaj: Night Shift na iOS – do czego służy i jak go używać

300x300-oslo

Wczoraj Apple udostępniło finalną wersję macOS Sierra 10.12.3.

Sprawdź wszystkie nowe funkcje iOS 10.3

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: