Raport: “iPhone Pro” pojawi się w sprzedaży we wrześniu, ale w bardzo ograniczonych ilościach. iPhone 7s i 7s Plus również z ładowaniem bezprzewodowym

Marek Twejn   23 marca 2017

Analitycy firmy Barclays twierdzą, że nie tylko iPhone 7s i 7s Plus pojawią się w sprzedaży we wrześniu, ale na półki sklepowe trafi wtedy również iPhone z ekranem OLED, którego analitycy nazywają “iPhone Pro”. Jak to się ma do wcześniejszych doniesień, że nowy flagowiec (8/X/Pro/Edition) jest opóźniony i może trafić do sprzedaży dopiero w listopadzie? Te informacje nie muszą być ze sobą sprzeczne, bo według dzisiejszego raportu, produkcja jubileuszowego iPhone’a rzeczywiście się opóźni, dlatego jego dostępność we wrześniu będzie bardzo ograniczona.

Trzeba jednak zauważyć, że w poprzednich latach dostępność nowych iPone’ów w pierwszych tygodniach po premierze również była bardzo ograniczona (np. iPhone’a 7 Plus jet black), zwłaszcza na niektórych rynkach, w tym w Polsce.

Analitycy Barclays swoje prognozy opierają na rozmowach z azjatyckimi partnerami Apple – ich zdaniem produkcja tegorocznych iPhone’ów, zwłaszcza modelu Pro, jest jeszcze bardziej skomplikowana niż poprzednich wersji (m.in. ze względu na wprowadzenie nowych funkcji), dlatego we wrześniu na rynek trafi niewiele sztuk. Dostępność może być bardzo ograniczona “przez wiele tygodni”.

Podwykonawcy Apple potwierdzają też, że tegoroczne telefony od Apple będą droższe, bo do ich produkcji używane są droższe komponenty.

Dzisiejszy raport potwierdza również wcześniejsze doniesienia, że wszystkie trzy nowe modele będą mogły być ładowane bezprzewodowo.

iPhone 8. Będzie rewolucja? Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast.

Więcej o iPhonie 8/X/Pro/Edition:

Wszystko o nowym iPhonie

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

Grafika: iDropNews

Z miłości do Apple

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: