iPhone 7s i iPhone 8 z wyświetlaczem True Tone – raport

Tomek Czech   31 marca 2017

Według analityków Barclays, wszystkie trzy tegoroczne modele iPhone’a – 7s, 7s Plus i 8 (X/Pro/Edition) – będą wyposażone w wyświetlacz True Tone, który obecnie posiada jedynie 9,7-calowy iPad Pro.

berrolia

True Tone to funkcja automatycznego dopasowywania balansu bieli do otoczenia. Wyświetlany obraz dopasowywany jest już nie tylko do natężenie światła, ale też do jego temperatury barwowej, co ma dać wrażenie jeszcze bardziej naturalnych barw.

Phil Shiller mówił o nim tak: „Jeśli choć przez moment używałeś takiego wyświetlacza, nie będziesz chciał używać żadnego innego. To przełom”. Rzeczywiście – True Tone jest jedną z najbardziej chwalonych funkcji w iPadzie Pro 9,7″.

Apple opisuje tę technologię w taki sposób:

Użytkownicy uwielbiają korzystać z iPadów zawsze i wszędzie. Dlatego wyposażyliśmy nowego iPada Pro 9,7 cala w wyświetlacz True Tone. Ma on zaawansowany czterokanałowy czujnik oświetlenia zewnętrznego automatycznie dopasowujący odcień i intensywność obrazu do natężenia światła w otoczeniu. A to oznacza jeszcze bardziej naturalne i komfortowe czytanie, porównywalne z patrzeniem na zadrukowany papier.

Deweloper Thomas Verschoren wierzy, że Apple wprowadzi niedługo na rynek również własny monitor 5K True Tone.

W wyświetlacze True Tone mogą też zostać wyposażone nowe iPady Pro 10,5″ i 12,9″.

Więcej o nowych iPhone’ach:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: