iPhone 8 ze złączem Smart Connector do ładowania indukcyjnego i dla VR/AR

Tomek Czech   8 kwietnia 2017

Według izraelskiego serwisu The Verifier, nowy iPhone będzie wyposażony w złącze Smart Connector, dzięki któremu telefon będzie mógł być ładowany “bezprzewodowo” (prawdopodobnie indukcyjnie). Złącze ma być również wykorzystywane do funkcji AR/VR (rozszerzona/wirtualna rzeczywistość), ale nie wiadomo jeszcze w jaki dokładnie sposób. Jedną z opcji jest możliwość szybkiego łączenia się z goglami VR po włożeniu do nich telefonu.

berrolia

Nie wiadomo też, czy Smart Connector zostanie dodany tylko do iPhone’a z ekranem OLED (8/X/Pro/Edition), czy również do iPhone’a 7s i 7s Plus.

W zeszłym roku pojawiało się dużo doniesień, że Smart Connector trafi do iPhone’a 7. Ostatecznie telefon nie został wyposażony w to złącze, ale według kilku raportów, Apple rzeczywiście planowało to zrobić – wprowadzić trzecie model (iPhone Pro?) ze Smart Connector razem z iPhonem 7 i 7 Plus, ale ostatecznie zrezygnowało z tego pomysłu.

W tym momencie w Smart Connector wyposażony jest jedynie iPad Pro. Złącze umożliwia dwukierunkowy przepływ prądu zasilającego i danych i wykorzystywane jest do podłączania do iPada bezprzewodowej klawiatury Smart Keyboard. Niedawno pojawiły się plotki, że Smart Connector mógłby być też wykorzystywany do ładowania Apple Pencil drugiej generacji.

Według The Verifier, Apple pracuje też nad nowym modele Apple TV, który będzie wspierał VR/AR – dzięki temu obraz rozszerzonej/wirtualnej rzeczywistości mógłby być przesyłany przez AirPlay i wyświetlany na telewizorze.

Wcześniej izraelski blog podawał, że w iOS 11 pojawi się funkcja grupowych rozmów wideo w FaceTime, oraz że aplikacja Wiadomości otrzyma szerokie wsparcie dla Siri.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Verifier

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: