Grupowe rozmowy wideo FaceTime w iOS 11?

Marek Twejn   22 stycznia 2017

Według izraelskiego bloga technologicznego The Verifier, Apple pracuje nad funkcją grupowych rozmów wideo w FaceTime, która może się pojawić w iOS 11. Blogerzy twierdzą, że zweryfikowali tę informację w kilku źródłach, do których łatwiej im dotrzeć, bo nowa funkcja częściowo powstaje w Izraelu. Od 2015 r. Apple posiada biuro w izraelskim mieście Herclijja.

berrolia

Według The Verifier, w grupowej wideo-rozmowie przez FaceTime będzie mogło wziąć udział maksymalnie pięć osób. Rozmowę wideo będziemy mogli zainicjować bezpośrednio z aplikacji Wiadomości.

Izraelski serwis twierdzi, że w iOS 11 Apple skupi się w dużej mierze na ulepszeniu aplikacji społecznościowych i dodaniu do nich nowych funkcji. Firma z Cupertino podobnie zrobiła zresztą przy poprzedniej aktualizacji systemu – jedną z największych zmian w iOS 10 była mocno odmieniona aplikacja Wiadomości.

Pokrywałoby się to doniesieniami Bloomberga z ubiegłego roku, że Apple pracuje nad aplikacją, która pozwoli nagrywać i udostępniać wideo oraz nad nowymi funkcjami w iOS, dzięki którym firma mogłaby lepiej konkurować ze Snapchatem, Facebookiem czy Instagramem. Bloomberg podawał, że aplikacja będzie gotowa w 2017 r.

The Verifier zastrzega, że udało im się potwierdzić, ża Apple intensywnie pracuje nad grupowymi rozmowami FaceTime, ale nie ma pewności, że zostaną dodane one właśnie w iOS 11.

Premiera iOS 11 spodziewana jest w czerwcu, podczas konferencji WWDC 2017.

300x300-oslo

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Verifier

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: