W nowym iPhonie Apple ma zastąpić Touch ID systemem rozpoznawania twarzy

Tomek Czech   22 stycznia 2017

W najnowszej notatce dla inwestorów analityk Ming-Chi Kuo potwierdza, że w nowym iPhonie Apple zastosuje całkowicie nowy typ Touch ID i dodaje, że firma z Cupertino zamierza w przyszłości całkowicie zastąpić czytnik linii papilarnych systemem rozpoznawania twarzy.

berrolia

Nowy rodzaj Touch ID jest konieczny dla stworzenia bezramkowego iPhone’a – czytnik musi zostać ukryty pod ekranem. Apple ma już kilka patentów opisujących różne typy skanera linii papilarnych, m.in. ultradźwiękowy, ale według Kuo w nowym iPhonie zastosuje czujnik optyczny, który ma też zapewnić większe bezpieczeństwo urządzeniu (i wykonywanym na nim transakcjom).

Mimi, że połączenie Touch ID trzeciej generacji z ekranem OLED jest dużym wyzwaniem, analityk wierzy, że Apple jest w stanie wyprodukować takiego iPhone’a już w tym roku. Jeśli okaże się inaczej, w tym roku moglibyśmy nie zobaczyć iPhone’a z wyświetlaczem edge-to-edge.

Wcześniejsze doniesienia mówiły o tym, że Apple wyposaży nowego iPhone’a w skaner tęczówki (twierdził tak też Kuo), ale teraz analityk przewiduje, że firma z Cupertino zastosuje raczej system rozpoznawania całej twarzy, który w ogóle wyeliminuje potrzebę stosowania skanera linii papilarnych. Takie rozwiązanie ma się jednak pojawić w “kolejnych latach” i nie powinniśmy się go spodziewać w tegorocznym iPhonie.

Innego zdania jest Timothy Arcuri – analityk z Wall Street, który kilka dni temu informował, że Apple zastosuje laserowe rozpoznawanie twarzy w iPhonie X, którego premiera spodziewana jest we wrześniu.

Zobacz projekt iPhone’a 8/X i iPhone’a Pro ze wsparciem dla Apple Pencil.

Wszystko o iPhonie 7s/8/X:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple Insider

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: