iPhone 8 z modułem ładowania bezprzewodowego i bez Touch ID z tyłu obudowy na nowym rysunku technicznym

Tomek Czech   27 kwietnia 2017

Wczoraj w sieci pojawił się kolejny rysunek techniczny, który rzekomo przedstawia iPhone’a 8. Na rysunku ponownie widzimy dwie kamery rozmieszczone pionowo, na szczęście z tyłu obudowy nie ma czytnika linii papilarnych – miejmy nadzieję, że Apple jednak da radę wbudować go w wyświetlacz. Na samym środku pojawia się za to nowy element o kształcie zbliżonym do koła, który może być modułem ładowania bezprzewodowego.

berrolia

Dwie osoby, które udostępniły rysunek na Twitterze twierdzą też, że iPhone 8 będzie mógł być ładowany bezprzewodowo na odległość do 5 metrów, ale nie podają żadnych dodatkowych szczegółów, które w jakikolwiek sposób uwiarygadniałby te informacje, więc oczywiście powinniśmy podchodzić do tych doniesień z dużym dystansem.

Na początku tego roku mówiło się dużo o tym, że nowy iPhone może zostać wyposażony w system ładowania na odległość WattUp opracowanego przez firmę Energous, ale wydaje się, że ta technologia nie jest jeszcze gotowa i Apple zastosuje raczej ładowanie indukcyjne (być może jego zmodyfikowaną, ulepszoną wersję). Według analityka Ming-Chi Kuo, wszystkie trzy tegoroczne modele – iPhone 7s, 7s Plus i iPhone 8/X/Edition – będą mogły być ładowane bezprzewodowo.

Ciągle dużą niewiadomą jest umiejscowienie Touch ID. Pojawiły się informacje, że firma ma problemy z wbudowaniem go w ekran – jeśli jej się to ostatecznie nie uda, czytnik trafiłby na tył obudowy. Niektórzy analitycy sugerują, że Apple mogłoby w ogóle zrezygnować z Touch ID i zastąpić go skanerem tęczówki i systemem rozpoznawania twarzy, ale jest to mało prawdopodobne.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: OnLeaksKK Sneak LeaksBenjamin Geskin

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: