Raport: tylko dwa nowe iPhone’y w tym roku – iPhone 8 i iPhone 8 Plus

Tomek Czech   25 kwietnia 2017

Wiele osób zastanawia się, kto kupi iPhone’a 7s czy 7s Plus, czyli zaledwie odświeżone wersje obecnych modeli, gdy razem z nimi (lub niedługo potem) pojawi się spektakularny (miejmy nadzieję…) iPhone 8. Być może chodzi o cenę – iPhone 8 może kosztować nawet tysiąc dolarów, więc wiele osób mogłoby się skusić na znacznie tańszego 7s. Ale być może nikt w ogóle nie stanie przed takim dylematem – według chińskiego bloga M.I.C. Gadget, w tym roku Apple wprowadzi na rynek dwa modele: iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus (blogerzy używają zarówno nazwy “iPhone 8”, jak i “iPhone Edition”). iPhone’a 7s nie będzie w ogóle.

berrolia

Obydwa telefony mają być topowymi modelami z ekranem OLED i wszystkimi najnowszymi funkcjami. Obydwa mają też być wyposażone w podwójną tylną kamerę. Będą się różnić tylko wielkością ekranu, ale M.I.C. Gadget nie podaje dokładnych rozmiarów.

Blogerzy powołują się na źródła w fabryce Foxconnu – ich informator twierdzi, że w tym roku Foxconn otrzymał zamówienie jedynie na dwa modele nowego iPhone’a.

Oczywiście musimy podchodzić do tych rewelacji z odpowiednim dystansem. O tym, że w 2017 r. pojawią się trzy modele iPhone’a – 7s, 7s Plus i 8/X/Edition – słyszeliśmy już z wielu niezależnych źródeł, w tym od bardzo wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo. Ostatecznie jednak nie możemy być tego pewni – Apple często zmienia plany, firma ma też duże problemy z produkcją iPhone’a 8, więc nie jest wykluczone, że ten model pojawi się w sprzedaży nawet dopiero na początku 2018 r.

Więcej i iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło:M.I.C. Gadget, za MacRumors
Grafika: Benjamin Geskin

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: