iPhone 8 z kamerą FaceTime 3D z dwoma obiektywami i systemem rozpoznawania twarzy, którego nie oszukasz zdjęciem twarzy, jak Galaxy S8 – raport

Tomek Czech   15 maja 2017

The Korea Economic Daily podało w zeszłym tygodniu, że LG wyposaży iPhone’a 8 w zestaw kamer 3D, które będą częścią systemu rozpoznawania twarzy. Według japońskiego serwisu MacOtakara będą to dwie kamery – jedna z ogniskową 32 mm, czyli taką, jaką posiada kamera FaceTime w obecnym modelu iPhone’a, oraz drugą, z ogniskową 24 lub 28 mm.

berrolia

System dwóch kamer ma pozwolić na wykonanie bardziej dokładnego skanu twarzy 3D, dzięki czemu system rozpoznawania twarzy w iPhonie 8 będzie bezpieczniejszy – nie będzie go można oszukać “płaskim” zdjęciem twarzy, wykonanym zwykłym aparatem, jak w przypadku Galaxy S8, który używa systemu 2D.

W podobny zestaw kamer 3D zostały wyposażone m.in. LG V20 Pro, Oppo F3 Plus i Alcatel Flash.

Według analityka Ming-Chi Kuo, iPhone 8 będzie wyposażony w “rewolucyjną” kamerę 3D, potrafiącą tworzyć trójwymiarowe modele twarzy użytkownika. Cały system będzie się składał z trzech elementów: kamery oraz nadajnika i odbiornika podczerwieni. Oprócz rozpoznania twarzy,uwierzytelnianie użytkownika będzie możliwe również na podstawie skanu tęczówki.

FastCompany już kilka miesięcy temu pisało, że Apple opracowało nową technologię „3D-sensing”, która może zostać użyta do rozpoznawania twarzy, a zastosowana w kamerze może pomóc uzyskać lepszej jakości zdjęcia. Może być też wsparciem dla technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR).

W lutym Apple kupiło izraelską firmę RealFace, która opracowała własną technologię rozpoznawania twarzy, wykorzystującą sztuczną inteligencję.

Według Ming-Chi Kuo, system 3D trafi tylko do iPhone’a 8, nie będą w niego wyposażone iPhone 7s i 7s Plus. Analityk nie wyklucza jednak, że w przyszłości Apple doda system 3D do tylnej kamery.

Podwójna tylna kamera iPhone’a 8 też ma być znacznie ulepszona względem iPhone’a 7 Plus – Apple ma zupełnie przebudować teleobiektyw: będzie on wyposażony w optyczną stabilizację obrazu i zaoferuje większy zoom optyczny (być może x3).

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacOtakara

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: