Jednak w ekranie! Touch ID w iPhonie 8 zostanie wbudowany w wyświetlacz o proporcjach 18,5:9; telefon będzie też posiadał czujnik podczerwieni – raport

Tomek Czech   26 maja 2017

Wszytko wskazuje na to, że Apple jednak dało radę wbudować Touch ID w wyświetlacz iPhone’a 8. Pisze o tym dzisiaj Economic Daily News, cytowany prze Digitimes. Takie informacje miał przekazać jeden z przedstawicieli TSMC (firmy produkującej procesory do iPhone’ów) na wczorajszym sympozjum w Taipei.

berrolia

Według niego, Apple użyje w tym celu sensora optycznego, dzięki któremu możliwe będzie odczytanie odcisku palca przez skaner linii papilarnych wbudowany w ekran lub schowany pod nim.

Wiemy, że nie udało się to Samsungowi, który współpracował w tej kwestii z firmą Synaptics, dlatego czytnik linii papilarnych znajduje się z tyłu obudowy Galaxy S8 (co spotkało się z olbrzymią krytyką). Wiemy też, że Apple od dawna próbowało umieścić Touch ID w ekranie, ma na to już kilka patentów, jednak według ostatnich doniesień, firma napotkała wiele trudności i istniało prawdopodobieństwo, że Touch ID w iPhonie 8 znajdzie się z tyłu obudowy lub zostanie wbudowany w przycisk power.

Digitimes pisze też, że według przedstawiciela TSMC, iPhone 8 będzie również wyposażony w niewidoczne czujniki podczerwieni, które zapewnią dodatkową funkcjonalność kamerze telefonu, w tym funkcje AR (rozszerzonej rzeczywistości). Chodzi tu prawdopodobnie o przednią kamerę – analityk Ming-Chi Kuo już w lutym prognozował, że iPhone 8 będzie posiadał „rewolucyjną” kamerę 3D, potrafiącą tworzyć trójwymiarowe modele twarzy użytkownika. Cały system ma się składać z trzech elementów: kamery oraz nadajnika i odbiornika podczerwieni.

Digitimes podaje też, że proporcje ekranu w nowym flagowcu z Cupertino będą wynosić 18,5:9, czyli dokładnie tyle, ile w Galaxy S8. W obecnych modelach iPhone’a proporcje te wynoszą 16:9.

Premiera trzech nowych iPhone’ów – 7s, 7s Plus i 8/X/Edition/Pro – spodziewana jest we wrześniu. Topowy model z wyświetlaczem OLED może jednak trafić do sprzedaży dużo później.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: