iPhone 8 może być droższy, niż spodziewało się samo Apple

Tomek Czech   19 maja 2017

Digitimes pisze dzisiaj, że firma TPK Holdings, która wyprodukuje moduł 3D Touch do iPhone’a 8, podniosła cenę komponentu i jest ona teraz aż o 150% wyższa, niż cena modułu 3D Touch w obecnych modelach. Apple zaakceptowało wyższą cenę. Do tej pory przewidywano, że komponent ten będzie droższy od stosowanego obecnie o 30-50% lub co najwyżej 60%.

berrolia

Jak twierdzi analityk Ming-Chi Kuo, iPhone 8 może się mocnej nagrzewać w czasie ładowania bezprzewodowego, dlatego moduł 3D Touch w jego ekranie będzie posiadał dodatkową warstwę izolacyjną z grafenu. Dodatkowo, jako że wyświetlacze OLED charakteryzują się mniejszą twardością od ekranów LCD, mechanizm 3D Touch ma być wzmocniony metalową powłoką, która ma zapobiec odkształcaniu ekranu pod wpływem mocnego nacisku.

Według Kuo, 3D Touch w iPhonie 8 zostanie ulepszone i będzie oferowało większe możliwości. Ma to być 3D Touch drugiej generacji, które będzie miało zwiększoną czułość i będzie rozróżniało więcej stopni nacisku.

Cena iPhone’a 8

O tym, że iPhone 8 może kosztować nawet tysiąc dolarów mówi się od lutego, kiedy napisał tak serwis FastCompany. Jednak według analityka Stevena Milunovicha, nie będzie aż tak źle – jego zdaniem, najtańszy model nowego iPhone’a z ekranem OLED będzie kosztował 850-900 dol. Dopiero najdroższa wersja 256 GB będzie kosztowała między 950 a 1000 dol.

Pogłoski o minimalnej cenie wynoszącej tysiąc dolarów powróciły jednak w zeszłym tygodniu – według analityków Goldman Sachs, iPhone 8 w wersji 128 GB będzie kosztować 999 dol., a w wersji 256 GB – 1099 dol. Cena iPhone’a 7s i 7s Plus nie zmieni się w porównaniu z obecnymi modelami.

Skąd bierze się tak wysoka cena? W iPhonie 8 mają być zastosowane najnowsze rozwiązania i eksperci oceniają, że wszystkie komponenty (m.in. kamera, ekran OLED, 3D Touch, pamięć flash, płyta główna, obudowa) będą droższe, niż te użyte w obecnych modelach.

Poza tym, nowy flagowiec Apple ma być wyposażony w nowe rozwiązania – m.in. podwójna przednia kamera z technologią 3D Sensing, Touch ID wbudowany w ekran, moduł ładowania bezprzewodowego. One również podnoszą cenę urządzenia.

Premiera trzech nowych iPhone’ów – 7s, 7s Plus i 8/X/Edition – spodziewana jest we wrześniu. Topowy model z wyświetlaczem OLED może jednak trafić do sprzedaży dużo później.

Więcej o tegorocznych iPhone’ach:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: