iPhone 8: dwa modele (5″ i 5,8″), ładowanie bezprzewodowe, Touch ID w ekranie, dwie przednie kamery – raport (+ wizualizacja)

Tomek Czech   16 maja 2017

Engadget twierdzi, że wszedł w posiadanie oficjalnych, szczegółowych wizualizacji CAD iPhone’a 8. Źródłem przecieku ma być “zaufana osoba” z branży producentów akcesoriów do smartfonów. Na podstawie zdobytych dokumentów serwis przygotował rendery nowego flagowca z Cupertino.

berrolia

Co ciekawe, informator sugeruje, że Apple ma w tym roku wprowadzić na rynek dwa modele – jeden z ekranem 5-calowym, a drugi z 5,8-calowym. Czyżby potwierdzały się doniesienia, że jesienią zobaczymy tylko dwa nowe iPhone’y – iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus? Od dawna podejrzewa się, że nowy flagowiec będzie wyposażony w ekran 5,8″, ale już kilka razy słyszeliśmy też o modelu z wyświetlaczem 5″. Jednak od dawna powszechnie uważa się, że najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że Apple wprowadzi na rynek trzy modele: iPhone’a 7s (ekran 4,7″, LCD), iPhone’a 7s Plus (5,5″, LCD) i iPhone’a 8 (5,8″, OLED).

Zdobyte przez Engadget wizualizacje pokazują, że tylne kamery będą w nowym telefonie rozmieszone pionowo (o czym już wielokrotnie słyszeliśmy), ale też, że zarówno lampa błyskowa, jak i mikrofon znajdą się w części wystającej z tylnej obudowy telefonu. W podwójną kamerę mają wyposażone obydwa nowe modele.

Podwójna kamera FaceTime ma się znaleźć również na przednim panelu. Touch ID zostanie wbudowany w ekran.

Serwis twierdzi, że na wizualizacjach CAD, wewnątrz tylnej obudowy znajduje się wyżłobienie, które pasuje do umieszczenia tam modułu ładowania bezprzewodowego.

W rękach redaktorów Engadget znalazły się dokumenty dotyczące mniejszego, 5-calowego modelu i wynika z nich, że telefon ten będzie odrobinę dłuższy, szerszy i grubszy od iPhona’a 7.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Engadget

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: