Czekaliście na to od dawna – ARKit pozwoli na szybkie pomiary odległości przy użyciu kamery iPhone’a

Tomek Czech   26 czerwca 2017

Każdego dnia deweloperzy odkrywają nowe sposoby wykorzystania możliwości ARKit, czyli udostępnionego przez Apple narzędzia pozwalającego tworzyć aplikacje i gry wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną. W dniu premiery iOS 11 oraz iPhone’a 8, który ma być wyposażony w kamery i czujniki pomagające jeszcze lepiej używać AR, takich aplikacji będą już pewnie tysiące.

Wczoraj dwaj deweloperzy, niezależnie od siebie, pokazali dema aplikacji pozwalających szybko wykonywać najróżniejsze pomiary przy użyciu kamery iPhone’a.

berrolia

@BalestraPatrick zaprezentował aplikację ARuler do szybkiego pomiaru długości przedmiotów. Deweloper twierdzi, że na stworzenie jej wystarczyła godzina. Zainteresowani beta-testami aplikacji mogą się zgłaszać tutaj.

Studio Laan Labs pokazało podobną, nieco bardziej zaawansowaną aplikację AR Measure.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Ikea tworzy własną aplikację AR we współpracy z Apple. Ma pojawić się jesienią, razem z iOS 11.

Więcej o ARKit: 

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Made With ARKit

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: