iOS 11 już dostępny dla wszystkich – Apple udostępnia publiczną wersję beta

Tomek Czech   27 czerwca 2017

Każdy użytkownik iPhone’a czy iPada kompatybilnego z iOS 11 może wypróbować już wszystkie funkcje najnowszego mobilnego systemu operacyjnego z Cupertino – Apple udostępniło właśnie pierwszą publiczną wersję beta iOS 11.

berrolia

Jeśli myślisz o instalacji, w pierwszej kolejności sprawdź, czy Twoje urządzenie jest kompatybilne z iOS 11.

Przed instalacją trzeba koniecznie zrobić kopię zapasową systemu – Apple zaleca pełny, szyfrowany backup przez iTunes.

Trzeba też pamiętać, że to dopiero testowa wersja nowego systemu operacyjnego, która zawiera jeszcze wiele błędów i może powodować zawieszanie się niektórych aplikacji (niektóre mogą nie działać w ogóle) lub całego systemu. Apple nie zaleca instalowania wersji beta na naszych podstawowych urządzeniach.

Żeby pobrać i zainstalować iOS 11 public beta 1, trzeba zalogować się lub zarejestrować w programie Apple Beta Software Program (najlepiej od razu na iPhonie czy iPadzie), następnie przechodzimy do zakładki „Enroll Your Devices”, przewijamy w dół aż pojawi się przycisk Download profile. Klikamy w niego i instalujemy profil beta. Aktualizacja iOS 11 pojawi się w miejscu, z którego instalujemy wszystkie inne uaktualnienia, czyli w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

Osoby, które testują publiczne wersje beta iOS 10, muszą najpierw opuścić program publicznych bet dla iOS 10 (wchodzimy na stronę beta.apple.com/sp/betaprogram/unenroll, przewijamy na sam dół i klikamy Leave Apple Beta Software Program) i dopiero potem przystąpić do programu publicznych bet dla iOS 11.

Finalna wersja iOS 11 pojawi się jesienią, najprawdopodobniej we wrześniu, wraz z nowymi iPhone’ami.

Apple udostępniło wczoraj również pierwszą publiczną betę tvOS 11. Publiczna beta macOS Sierra powinna pojawić się w najbliższych dniach.

Więcej o iOS 11: 

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: